ՀՊՏՀ ռեկտորի պաշտոնակատարը հանդիպեց անցնող տարում մարզական հաջողություններ գրանցած մարզիկներին
Հանրապետական, միջբուհական, միջազգային մրցաշարերում ՀՊՏՀ ուսանող-մարզիկների 2019 թ. արձանագրած հաջողությունները այսօր ամփոփեցին համալսարանի ռեկտորի պաշտոնակատար Դիանա Գալոյանը, ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի վարիչի ժ/պ Հովհաննես Գաբրիելյանն ու ամբիոնի դասախոսները: ՀՊՏՀ ղեկավարը այս ուսումնական...
Նվիրատվություն ՀՊՏՀ բուժկետին. «Ֆլալեսս» կորպորացիայի հետ համագործակցությունը շարունակվում է
ՀՊՏՀ ռեկտորի պաշտոնակատար Դիանա Գալոյանն այսօր հյուրընկալեց «Ֆլալեսս» կորպորացիայի (ԱՄՆ) նախագահ Ալեքսանդր Մարգարյանին, ներկա էին նաև ՀՊՏՀ բնօգտագործման տնտեսագիտության ամբիոնի վարիչի ժ/պ Գագիկ Աղաջանյանը և տնտեսական և ինժեներատեխնիկական բաժնի պետ Արմեն Ղազարյանը: Հանդիպումը երկու կազմակերպությունների համագործակցության...
ՀՊՏՀ առկա ուսուցման բակալավրիատի 3-րդ և 4-րդ կուրսերի ուսանողները հոկտեմբերի 1-ից կմասնակցեն MS Office-ի  անվճար լրացուցիչ դասընթացների: Սա բուհի ղեկավարության նոր նախաձեռնությունն է, որը շարունակական է լինելու և ապահովելու է ուսանողի բազմակողմանի զարգացումը: Դասընթացների մեկնարկից առաջ այսօր ՀՊՏՀ ռեկտորի...
Ռուբեն Հայրապետյանը՝ ՀՊՏՀ նոր ղեկավար
Այսօրվանից Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ղեկավարման բարձր ու պատասխանատու պաշտոնը, որպես ռեկտորի պաշտոնակատար, ստանձնում է տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Ռուբեն Հայրապետյանը:Նորանշանակ ղեկավարին մաղթում ենք եռանդ ու տոկունություն, նոր ծրագրերի ու նախաձեռնությունների իրագործում, կառավարչական գործունեության...

Сегодня исполняющая обязанности ректора АГЭУ Диана Галоян приняла Александра Маргаряна, президента корпорации FLAWLESS (США), Гагика Агаджаняна, исполняющего обязанности заведующего кафедрой экономики природопользования АГЭУ, Армена Казаряна, начальника хозяйственного и инженерного отдела. Встреча прошла в рамках...
Студенты 3-го и 4-го курса бакалавриата дневного отделения будут посещать бесплатные дополнительные курсы MS Office с 1 октября. Это новая инициатива руководства университета, которая будет непрерывной и обеспечит всестороннее развитие студента. Сегодня в преддверии курсов со студентами встретились исполняющая...
С сегодняшнего дня высокая и ответственная должность руководителя Армянского государственного экономического университета, в качестве и.о. ректора, берет на себя доктор экономических наук, профессор Рубен Айрапетян.Новоназначенного руководителя желаем энергичности и стойкости, реализации новых планов и инициатив,...