Դիտումների քանակ՝ 1452
2015-2016 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակը ՀՊՏՀ 15 ուսանողներ կուսումնառեն եվրոպական բուհերում՝ «Էրասմուս+» ծրագրի շրջանակներում: Այսօր այս մասին հայտնեց ՀՊՏՀ գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը: Ռեկտորատը քննարկեց արտասահման մեկնող ուսանողներին ակադեմիական արձակուրդ տրամադրելու գործընթացի կազմակերպական հարցերը, ռեկտորատի անդամների հարցադրումներին ի պատասխան ծրագրի վերաբերյալ պարզաբանումներ ներկայացրեց արտաքին կապերի բաժնի պետ Վարդ Ղուկասյանը:
Պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը ներկայացրեց իրավագիտության և քաղաքագիտության ամբիոնի վարիչ, ի.գ.թ., դոցենտ Լյուբա Մեհրաբյանի նոր հրատարակության բաշխման հարցը, որը հաստատվեց ռեկտորատի կողմից: Ուսանողական խորհրդի նախագահ Սերգեյ Խառատյանը դեկաններին հիշեցրեց ՀԵՀ-ի կրթաթոշակի վերջնաժամկետի մասին՝ խնդրելով ուսանողների ՄՈԳ-երի հաշվարկման գործընթացը կազմակերպել սահմանված ժամկետներում: Ի դեպ, Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի կողմից հայտարարված կրթաթոշակի մասին հայտարարությունը մենք հրապարակել էինք օրեր առաջ, կարող եք կրկին ծանոթանալ հետևյալ հղումով՝ media.asue.am/upload/Heh.pdf

Количество просмотров: 1272
15 студентов АГЭУ во втором полугодии 2015-2016 учебного года будут обучаться в европейсих вузах в рамках программы “Эрасмус”. Сегодня об этом сообщил проректор по научным вопросам и внешним связям АГЭУ Гагик Варданян. Ректорат обсудил вопросы организации продоставления академических каникул вышеуказанным студентам. В ответ на вопросы членов ректората о программе представила разъяснения руководитель отдела внешних связей Вард Гукасян.
Проректор Гагик Вардаян представил вопрос распределения нового издания заведующего Кафедрой правоведения и политологии Любы Меграбян, которое было утвержден ректоратом. Председатель студенческого состава Сергей Харатян напомнил деканам о крайном сроке стипендий МФА. Кстати, объявление о стипдений Армянского молодежного фонда мы опубликовали несколько дней назад, с которым вы можете опять ознакомиться по следующей ссылке http://media.asue.am/upload/Heh.pdf.