Դիտումների քանակ՝ 1929
Գերմանական ակադեմիական փոխանակման ծառայության (DAAD) ֆինանսավորմամբ, փաստահավաք առաքելության շրջանակներում, դեկտեմբերի 4-8-ը Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանի գլխավորած պատվիրակությունը գտնվել է գերմանական Ցվիկաուի կիրառական գիտությունների համալսարանում: Պատվիրակության կազմում են եղել արտաքին կապերի բաժնի պետ Վարդ Ղուկասյանը, ուսումնական բաժնի պետ Աղավնի Հակոբյանը, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կենտրոնի տնօրեն Սամվել Հովհաննիսյանը:
Ինչպես հայտնում են արտաքին կապերի բաժնից, ՀՊՏՀ ներկայացուցիչներին ընդունել է նշված համալսարանի ռեկտոր, պրոֆեսոր Կառլ Շվիստերը, երկու բուհերի ղեկավարները ստորագրել են  միջբուհական համագործակցության հուշագիր: Պատվիրակությունն այցելել է հյուրընկալող համալսարանի տեղեկատվական կենտրոն, գրադարան, ծանոթացել կառույցների գործունեությանն ու փորձին, այնուհետև եղել է տնտեսագիտական ֆակուլտետում, դեկան Ստեֆան Կասելի հետ քննարկել փոխգործակցությանն առնչվող հարցեր: Հյուրերին ընդունել է նաև միջազգային համագործակցության գրասենյակի ղեկավար Ադրիանա Սլավչեվան, կողմերն ուսանողների և դասախոսների փոխանակում իրականացնելու պայմանավորվածություն են ձեռք բերել:

Количество просмотров: 1504
4-8 декабря при финансовой поддержке Германской службы академических обменов (DAAD), в рамках миссии сбора фактов делегация Армянского государственного экономического университета во главе с ректором, профессором Корюном Атояном находилась в немецком университете прикладных наук Цвиккау. В составе делегации – начальник отдела внешних связей Вард Гукасян, начальник учебного отдела Агавни Акопян, директор центра информационных технологий Самвел Ованнисян.
Как передает отдел внешних связей, представителей АГЭУ принял ректор указанного университета, профессор Карл Швистер, руководители вузов подписали Меморандум о межвузовском сотрудничестве. Делегация посетила информационный центр, библиотеку университета, ознакомилась с деятельностью и опытом структур, затем побывала на экономическом факультете, обсудила с деканом Степаном Каселом вопросы взаимодействия. Гостей принял также руководитель офиса международного сотрудничества Адриана Славчева, сторны договорились о реализации обмена студентов и преподавателей.