Նորամուտը ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղում
Գիտելիքի օրը հանդիսավոր կերպով նշվել է նաև ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղում: Առաջին կուրսեցիներին ջերմորեն ընդունել են մասնաճյուղի տնօրեն Սոս Խաչիկյանը, պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմը, ուսանողական խորհրդի ներկայացուցիչները: Այս մասին տեղեկացնում են մասնաճյուղից:
Շնորհավորական ուղերձով հանդես է եկել Սոս Խաչիկյանը, առաջին կուրսեցիներին նա համառոտ ներկայացրել է համալսարանական առօրյան, պարզաբանել է ուսումնառության հետ կապված մի շարք հարցեր, կարևորել է կրթության դերը թե' անհատի, թե' հասարակության զարգացման տեսանկյունից:
Առաջին կուրսեցիներին ողջունել է ուսանողական խորհրդի նախագահ Հայկ Հարությունյանը, հորդորել լինել ակտիվ ու նախաձեռնող: Շնորհավորական խոսք է հղել նաև ՈւԽ անդամ Մարիամ Գալստյանը` նշելով, որ յուրաքանչյուրի ներդրումը  կարևոր է ակտիվ ուսանողական առօրյա կառուցելու գործում:
Ջերմ ընդունելության, բարեմաղթանքների և սրտացավ մոտեցման համար մասնաճյուղի տնօրինությանը, ինչպես նաև   ուսխորհրդականներին իր երախտագիտությունն է հայտնել առաջին կուրսի ուսանողուհի Մարիամ Մանուկյանը:
Կրկին շնորհավորում ենք բոլորին նոր ուսումնական տարվա մեկնարկի առիթով, ուսման մեջ մաղթում ջերմեռանդություն և հաջողություն:

1 сентября - в Егегнадзорском филиале АГЭУ
В Егегнадзорском филиале АГЭУ также торжественно отметили День знаний. Первокурсников тепло приняли директор филиала Сос Хачикян, профессорско-преподавательский состав, представители студенческого совета: об этом нам информирует филиал.
Сос Хачикян выступил с поздравительным посланием, он кратко представил первокурсникам университетские будни, дал разъяснения по ряду вопросов, связанных с обучением, подчеркнул важность роли образования с точки зрения развития индивида и общества.
Первокурсников поприветствовал председатель студенческого совета Айк Арутюнян призывая их быть активными и инициативными. Свое поздравительное слово направила также член студсовета Мариам Галстян.
Студентка первого курса Мариам Манукян выразила свою благодарность дирекции филиала, студсоветцам за теплый прием, сердечный подход и добрых пожеланий.