Արցախի պետական համալսարանի ռեկտոր Մանուշ Մինասյանը շնորհակալական նամակ է հասցեագրել ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանին և ՀՊՏՀ դասախոսներին՝ Արցախի պետական համալսարանի ուսանողներին ջերմ ընդունելություն և համապատասխան մասնագետների  կողմից աջակցություն ցուցաբերելու համար:
«Արցախի պետական համալսարանի ղեկավարությունը մեծապես կարևորում է ակտիվ համագործակցությունը Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի հետ և լիահույս է, որ առաջիկայում ևս հնարավորություն կունենանք կյանքի կոչելու համագործակցային պայմանագրով նախատեսված միջոցառումները»,- մասնավորապես գրել է ԱրՊՀ ռեկտոր Մանուշ Մինասյանը:
Հիշեցնենք, որ երկու համալսարանների միջև կնքված համագործակցության հուշագիրը իսկապես ծանրակշիռ քայլ է դարձել՝ սերտացնելով փոխգործակցությունը գործունեության տարբեր ոլորտներում: Ուսանողների և աշխատակիցների փոխայցելությունները, խորհրդատվությունները, արտագնա դասախոսությունները, այս ամռանը Արցախում կազմակերպված աշխատաժողովը դրականորեն ամրապնդում են բուհերի համատեղ աշխատանքը և բացում նոր հեռանկարներ:
ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը ուրախությամբ է արձագանքում իր գործընկերոջ նամակին և նշում, որ երկու համալսարանները մեծ ներուժ ունեն և կարող են համագործակցաբար երկուստեք լավ արդյունքներ ունենալ: «Մենք իսկապես ուրախ ենք, որ մեր համատեղ աշխատանքը արդյունքներ է տալիս, ավելին՝ դա ոգևորում է և խթանում նոր եռանդով առաջ շարժվել և իրագործել այն բոլոր նպատակներն ու նախաձեռնությունները, որոնք առկա են փոխգործակցության մեր օրակարգում»,- ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին ասաց ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը:

Количество просмотров: 1073
Ректор Арцахского государственного университета Мануш Минасян направил благодарственное письмо ректору АГЭУ, профессору Корюну Атояну и преподавателям АГЭУ за теплый прием студентов Арцахского государственного университета и оказание поддержки со стороны соответствующих специалистов.
«Для Арцахского государственного университета очень важно активное сотрудничество с Армянским государственным экономическим университетом и мы надеемся, что в ближайщее время также у нас будет возможность реализовать мероприятия, обозначенные в договоре о сотрудничестве», - в частности написала ректор АрГУ Мануш Минасян.
Напомним, что Меморандум о сотрудничестве между двумя университетами действительно стал весомым шагом, уплотняя взаимодействие в различных сферах деятельности. Взаимовизиты студентов и сотрудников, выездные лекции, форум, организованный этим летом в Арцахе, положительно влияют на совместную работу вузов и открывают новые перспективы.
Ректор АГЭУ, профессор Корюн Атоян с радостью реагировал на письмо и отметил, что у обоих университетов есть большой потенциал и в этом контескте можно достичь хороших успехов. “Мы действительно рады, что наша совместная работа дает результаты, более того, это вдохновляет и стимулирует продвигаться вперед и реализовать все задачи и инициативы, которые есть в повестке нашего взаимодействия”, - отделу информации и связей  с общестенностью сказал ректор Корюн Атоян.