Շախմատի և վոլեյբոլի խաղերով մեկնարկեց «Ուսանողական աշուն-2014» մարզամշակութային փառատոնը (լուսանկարներ)
Դիտումների քանակ՝ 1074
ՀՊՏՀ-ում այսօր  մթնոլորտը մարզական էր. շախմատի և վոլեյբոլի (տղաներ, աղջիկներ) առաջնություններով  մեկնարկեց  «Ուսանողական աշուն-2014» մարզամշակութային  փառատոնը, որն անց է կացվում ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ: Նշենք, որ այս տարի փառատոնը նվիրված է ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի 20-ամյակին:
Առաջնություններին ներկա էին պրոֆեսորդասախոսական անձնակազմի ներկայացուցիչներ, աշխատակիցներ և ուսանողներ՝ ուսանողական խորհրդի գլխավորությամբ: Շախմատի առաջնությանը ներկա գտնվեց նաև համալսարանի ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը՝ իր ներկայությամբ խրախուսելով խաղի մասնակիցներին:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի ժ/պ Հովհաննես Գաբրիելյանը կարևորեց բուհում միջֆակուլտետային մարզական խաղերի անցկացումը՝ նշելով, որ  դրանք նախապատրաստում են ուսանողներին միջբուհական խաղերին:
«Մասնավորապես, եկող տարի հոկտեմբերին Երևանում կայանալու է Եվրոպայի շախմատի  համալսարանական առաջնություն և շատ կարևոր է մեր հաջող  մասնակցությունն այդտեղ»,-ասաց ամբիոնի ղեկավարը: Վերջինիս փոխանցմամբ՝ այսօր շախմատի և  վոլեյբոլի աղջիկների առաջնությանը մասնակցում են  թիմեր 6 ֆակուլտետներից, իսկ տղաների վոլեյբոլի առաջնությանը՝ 7 թիմ՝ ՀՊՏՀ 6 ֆակուլտետներից և Եղեգնաձորի մասնաճյուղից:
Այսօրվա խաղերի արդյունքներն այս պահին հայտնի չեն, դրանք մենք կհրապարակենք քիչ ավելի ուշ:
Միջֆակուլտետային մարզական խաղերի անցկացման ծրագրի համաձայն, վաղը՝ նոյեմբերի 11-ին, տեղի կունենա բազկամարտի տղաների առաջնություն:
Նշենք, որ «Ուսանողական աշուն-2014» մարզամշակութային  փառատոնի հանդիսավոր բացումը տեղի կունենա նոյեմբերի 12-ին:

Шахматными и волейбольными играми начался спортивно-культурный фестиваль «Студенческая осень-2014» (фотографии)
Сегодня  в  АГЭУ  атмосфера  спортивная: соревнованиями  по  шахматам  и  волейболу   (парни, девушки) начался  спортивно-культурный  фестиваль  «Студенческая  осень-2014», который  проводится  по  инициативе  студенческого  совета. Отметим, что   в  этом  году  фестиваль  посвящен  20-летию  студенческого  совета  АГЭУ.
На  соревнованиях  присутствовали  представители  профессорско-преподавательского  коллектива, сотрудники  и  студенты  во  главе  со  студенческим  советом.   На  соревновании  по  шахматам  присутствовал  и  ректор  университета  Корюн  Атоян, своим  присутствием   поощряя  участников  игры.
В  беседе  с  отделом  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  и/о  заведующего  кафедрой  физвоспитания,  ЧС  и  ГО  Ованнес  Габриелян  подчеркнул  значимость  проведения  в  вузе  межфакультетских  спортивных  игр,  отмечая, что  они  подготавливают  студентов  к  межвузовским  играм.
«В  частности, в  октябре  следующего  года  в  Ереване  состоится  Европейское  университетское  первенство   по  шахматам  и  важно  наше  успешное  участие»,-сказал  руководитель  кафедры. По  его  словам,  сегодня  в  женских   соревнованиях  по  шахматам  и  волейболу  участвовали  команды  из  6  факультетов,  а   в  соревновании  по  волейболу  среди  мужчин -- 7 команд  из  6  факультетов  АГЭУ  и  Ехегнадзорского  филиала.
Результаты  сегодняшних  игр  на  этот  момент  не  известны,  их  мы  опубликуем  немного  позже.
Согласно  программе  проведения  межфакультетских  спортивных  игр  завтра  11-го  ноября  состоится  соревнование  по  армрестлингу  среди  мужчин.
Отметим, что торжественная  церемония  открытия  спортивно-культурного  фестиваля  «Студенческая  осень-2014»  состоится  12-го  ноября.