Դիտումների քանակ՝ 1078
Տնտեսագիտական համալսարանի նիստերի սրահում այսօր DAAD-ի  (Գերմանական ակադեմիական փոխանակման ծառայության) աշխատակիցները ներկայացրեցին Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության համալսարանների ուսումնական ծրագրերը և Գերմանիայում ուսանելու հնարավորությունները: Հանդիպումը, որը կազմակերպվել էր ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնի կողմից, հետաքրքրել էր մի քանի տասնյակ ուսանողների:
DAAD-ի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Թինա Լաուֆերը լուսապատկերի միջոցով նախ ներկայացրեց  իրենց գրասենյակի գործունեությունը, ապա Գերմանիայում ուսանելու  հնարավորությունները, կրթական ծրագրերը, կրթաթոշակները, դրանց դիմելու կարգը և վերջնաժամկետներ: Խոսվեց  Գերմանիայում ամառային ուսումնական կուրսերի (2015թ. հուլիս-օգոստոս), երիտասարդ գիտնականների և ակադեմիկոսների  համար նախատեսված կրթաթոշակների, կրթության ծախսերի և այլնի մասին:
Ուսանողներին բաժանվեցին տեղեկատվական գրքույկներ և կոնտակտային տվյալներ:
Թինա Լաուֆերը  պատասխանեց ներկաների հարցերին: Նա  առավել մանրամասն տեղեկությունների համար ուսանողներին ուղղորդեց  կազմակերպության պաշտոնական կայք՝ www.daad.am:

Сегодня  в  зале заседаний  Экономического  университета  сотрудники  DAAD  (Германской  службы  академического  обмена) представили   учебные  программы  университетов  Федеративной  Республики  Германии  и  возможности  обучения  в  Германии. Встреча, которая  была  организована  отделом  внешних  связей  АГЭУ, заинтересовала  несколько  десятков  студентов.
Руководительница   армянского  офиса DAAD Тина  Лауфер с  помощью  проектора, во-первых, представила деятельность  своего  офиса, затем  возможности  обучения  в  Германии, образовательные  программы, стипендии, порядок  обращения  в  них  и  последние  сроки. Говорили  о  летних  учебных  курсах (июль-август 2015г.),  стипендиях, предусмотренных  для   молодых  ученых  и  академиков,   расходах  на  образование и  другом.
Студентам   раздали  информационные  бюллетени  и  контактные  данные.
Тина  Лауфер  ответила  на  вопросы  присутствующих.    Для  более    подробной  информации она  рекомендовала  студентам обратиться   в  официальный  сайт  организации: ՝ www.daad.am.