ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովը շարունակում է դիմորդների հայտագրումը
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում շարունակվում է 2014-2015 ուսումնական տարվա հեռակա բակալավրիատի և առկա (երկրորդ փուլի) ու հեռակա մագիստրատուրայի դիմորդների հայտագրումը:
ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Մերի Բադալյանը լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց, որ առկա մագիստրատուրայի դիմորդների փաստաթղթերն ընդունվելու են մինչև օգոստոսի 26-ը ներառյալ, հեռակա բակալավրիատինը՝ մինչև սեպտեմբերի 20-ը ներառյալ, հեռակա մագիստրատուրայինը՝ մինչև սեպտեմբերի 25-ը ներառյալ:
Առկա մագիստրատուրայի երկրորդ փուլի ընդունելության մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղումով՝ http://media.asue.am/upload/Yndunelutyun.pdf :
Բակալավրիատի և մագիստրատուրայի հեռակա կրթաձևի հայտագրման կարգի, մասնագիտությունների ցանկի, հատկացված տեղերի, ուսման վարձավճարների, իսկ բակալավրիատում  նաև՝ քննական առարկաների մասին մանրամասն հայտարարությանը կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղումով՝ http://media.asue.am/upload/YNDUNELUT.pdf:
Սիրով տեղեկացնում ենք, որ ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքում կարող եք ծանոթանալ նաև առկա և հեռակա մագիստրատուրայի շեմային քննությունների  (ըստ մասնագիտությունների) հարցաշարերին՝ հետևյալ հասցեով՝ http://www.asue.am/am/էջեր-220//առկա-եվ-հեռակա-մագիստրատուրայի-ընդունելության-շեմային-քննությունների-հարցաշարեր-2014-2015-ուս-տարի-1720: Քննությունների օրերի մասին կծանուցենք լրացուցիչ:
Փաստաթղթերն ընդունվում են ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովում՝ Երևան, Նալբանդյան 128 հասցեում: Տեղեկությունների համար զանգահարել ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողով՝ 593-473 հեռախոսահամարով:

Приемная комиссия АГЭУ продолжает регистрацию заявителей
В Армянском государственном экономическом университете продолжается регистрация заявителей в заочный бакалавриат и стационарную (второго тура) и заочную магистратуры на 2014-2015 учебный год.
Ответственный секретарь приемной комиссии АГЭУ Мери Бадалян сообщила отделу информации и связей с общественностью, что прием документов заявителей стационарной магистратуры будет до 26-го августа включительно, а заочного бакалавриата до 20-го сентября включительно, заочной магистратуры до 25-го сентября включительно.
С подробностями приема второго тура стационарной магистратуры можете ознакомиться по следующей ссылке: http://media.asue.am/upload/Yndunelutyun.pdf .
С подробным объявлением о порядке регистрации в бакалавриат и магистратуру заочной формы обучения, списке специальностей, предоставленных местах, учебных платах, а в бакалавриате также и об экзаменационных предметах можете ознакомиться по следующей ссылке: http://media.asue.am/upload/YNDUNELUT.pdf.
С любовью сообщаем, что в официальном сайте АГЭУ можете ознакомиться также и с проходными экзаменационными вопросниками (по специальностям) стационарной и заочной магистратуры по следующему адресу:http://www.asue.am/am/էջեր-220//առկա-եվ-հեռակա-մագիստրատուրայի-ընդունելության-շեմային-քննությունների-հարցաշարեր-2014-2015-ուս-տարի-1720. Об экзаменационных днях известим дополнительно.
Документы принимаются в приемной комиссии АГЭУ, по адресу Ереван, Налбандяна 128. Для информации звонить в приемную комиссию АГЭУ по тел. 593-473.