Դիտումների քանակ՝ 1280
Սիրելի շրջանավարտներ, ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը ուղերձ է հղել ձեզ, որը ներկայացնում ենք ստորև.
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի սիրելի շրջանավարտնե՛ր
Հասարակական գիտակցության ու պետական քաղաքականության մեջ կրթությունն ազգային արժեք է և սոցիալ-տնտեսական առաջընթացի կարևոր գործոն: Կրթության բնագավառի գերխնդիրը կրթության որակի բարձրացումն է, որը, ի սպաս աճող սերնդի, օրեցօր անցնում է բարեփոխումների ճանապարհ, կառուցվում ու վերակառուցվում: Հունիսի 9-ին Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ստորագրել է Ազգային ժողովի ընդունած «Կրթության մասին» և «Բարձրագույն և հետբուհական մասնագիտական կրթության մասին» ՀՀ օրենքներում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին ՀՀ օրենքները, որոնցով ուսանողների համար ստեղծվում են կայուն սոցիալական երաշխիքներ և բարձրագույն կրթության մատչելիություն:
Երկրի կրթական բարեփոխումների համատեքստում մեր համալսարանն էլ անցնում է ինքնահաստատման ուղի` իր առջև դնելով բարձր որակավորմամբ մասնագետների թողարկման խնդիրը, որի շնորհիվ որակական նոր աստիճանի կհասնի մեր ժամանակների հայ տնտեսագիտական միտքը ու կզարգանա հայրենի տնտեսությունը:
Ինչպես գիտեք, տասնամյակներ շարունակ մեր բուհի շրջանավարտները, համալրելով հանրապետության տնտեսության ամենատարբեր բնագավառները, ստանալով աշխատանքային մկրտություն, իրենց նպաստն են բերել մեր երկրի զարգացմանը: Շատերն իրենց տաղանդն ու գիտելիքներն են ներդրել տնտեսագիտության զարգացման գործում` ձևավորելով գիտնական մանկավարժների նոր սերունդներ: Վստահ ենք՝ այս շարունակականությունը չի ունենալու խզում կամ նահանջ:
Հրաժեշտ ենք տալիս 2013-2014 ուսումնական տարվա շրջանավարտներին այն հույսով, որ նրանց շարքերում նույնպես կտեսնենք գիտության, մանկավարժության, արտադրության անվանի գործիչների: Հրաժեշտ ենք տալիս լավատեսությամբ ու համոզմունքով, որ նրանք  մշտապես իրենց հոգում կկրեն հարազատ կրթօջախի լավ ու բարի ավանդույթները, իրենց հետ կտանեն շռայլորեն ավանդված գիտելիքներն ու փորձը, որ կյանքի նոր ճամփաբաժանին կկարողանան կառուցել իրենց ապագան:
Առջևում բազում խնդիրներ են, կլինեն նաև դժվարություններ: Սակայն, վստահ եմ, սիրելի’ շրջանավարտներ, որ  ուսումնառության այս տարիների ձեռքբերումներն անբաժան կլինեն ձեզանից, ինքնավստահություն կներշնչեն, քանզի ավանդ եք ստացել կայուն ու մրցունակ գիտելիք, ընդգրկուն մտահորիզոն ու աշխարհայացք: Մեր համալսարանը ոչ միայն բարձրորակ մասնագետներ է թողարկում, այլև ձևավորում է քաղաքացիական հասարակության առաջադիմական մշակույթ և ազգային արժեքներ կրող անհատներ, որոնք անձնական ու հասարակական կյանքում ունակ են լինել ինքնահաստատ, մարդասեր ու ստեղծագործ:

Дорогие выпускники, ректор АГЭУ, профессор Корюн Атоян обратился к вам с напутствием, которое представляем ниже:
Дорогие выпускники Армянского государственного экономического университета,
В общественном сознании и государственной политике образование является национальной ценностью и важным фактором социально-экономического прогресса. Основная проблема области образования это повышение качества образования, которое к ожиданию подрастающего поколения изо дня в день проходит дорогу преобразований, строится и перестраивается. 9-го июня Президент Республики Армения Серж Саргсян подписал приказы РА о внесении изменений и дополнений в законы РА «Об образовании» и «О высшем и послевузовском профессиональном образовании», принятых Национальным Собранием, по которым для студентов создются стабильные социальные гарантии и доступность высшего образования.
В контексте образовательных преобразований страны наш университет проходит путь самоутверждения, поставив перед собой задачу выпуска высоко квалифицированных специалистов, благодаря чему современная армянская экономическая мысль достигнет новых высот и начнет развиваться родная экономика.
Как знаете, на протяжении десятилетий выпускники нашего университета, восполняя самые различные области экономики республики, получая рабочее крещение, внесли свой вклад в развитие нашей страны. Многие внесли свой талант и знания в дело развития экономики, формируя новые поколения ученых преподавателей. Уверены, что эта непрерывность не нарушится или не отступит.
Прощаемся с выпускниками 2013-2014 учебного года с той надеждой, что в их рядах также увидим выдающихся деятелей науки, педагогики, производства. Прощаемся с оптимизмом и уверенностью, что они в своей душе будут носить хорошие и добрые традиции родного университета, с собой унесут традиционные щедрые знания и опыт, чтоб на новом отрезке жизненного пути смогли построить свое будущее.
Впереди много различных проблем, будут и трудности. Однако уверен, дорогие выпускники, что достижения этих лет учебы будут всегда неразлучны с вами, внушат доверие, так как получили вклад крепкие и конкурентоспособные знания, всеобъемлющий кругозор и мировоззрение. Наш университет выпускает не только высококвалифицированных специалистов, но и формирует личности, несущие прогрессирующую культуру и национальные ценности гражданской общественности, личности, которые в личной и общественной жизни способны быть самоутвержденными, гуманными и творческими.