Մեր լսարանն ընդարձակվում է. համալսարանի ռեկտորը նվերներ հանձնեց ՀՊՏՀ ֆեյսբուքյան էջի 10.000-րդ «հավանողին»
Սիրելի այցելուներ, ՀՊՏՀ ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջի «հավանումները»  հատեցին 10.000-ի շեմը: Այս առիթով ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը պատրաստել էր յուրօրինակ անակնկալներ՝ 10.000-րդ «հավանողի» (like) համար:
Եվ այսպես, մեր ֆեյսբուքյան էջը երջանիկ պատահականությամբ 10.000-րդ հավանողը դարձավ  բնօգտագործման տնտեսագիտության առկա բակալավրիատի այս տարվա շրջանավարտ Նաիրի Իսրայելյանը, ում այս առիթով այսօր իր աշխատասենյակում ընդունեց ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը՝ նրան հանձնելով նվերների փաթեթ՝ հատուկ պատվիրված ՀՊՏՀ լոգոյով ամառային գլխարկ, «ՀՊՏՀ Լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժին» վերտառությամբ բաժակ, «ՀՊՏՀ ֆեյսբուքյան էջի 10.000-րդ հավանողը ԵՍ ԵՄ» մակագրությամբ շապիկ:
«Շնորհավորում եմ Ձեզ մեր համալսարանի ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջի 10.000-րդ հավանողը դառնալու առիթով: Ուրախալի փաստ է, որ մեր համալսարանի կայքի, ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջի այցելուների թիվը օրեցօր մեծանում է, ինչը վկայում է մեր նկատմամբ հասարակության վստահության մասին»,- ասաց համալսարանի ռեկտորը: Կորյուն Աթոյանը հետաքրքրվեց Նաիրի Իսրայելյանի հետագա անելիքներով, տեղեկացավ, որ մեր շրջանավարտը ցանկանում է ուսումը շարունակել հարազատ համալսարանի մագիստրատուրայում: ՀՊՏՀ շրջանավարտը նշեց, որ համալսարանի բակալավրիատն ավարտում է դրական տպավորություններով և լիահույս է, որ առաջիկայում սիրելի կրթօջախն ավելի կզարգանա, ավելի լավը կդառնա: Համալսարանի ռեկտորը  Նաիրի Իսրայելյանին մաղթեց հաջողություններ, կոչ արեց հետագայում ևս սերտ կապ պահպանել բուհի հետ՝ համագործակցության ցանկացած ձևաչափով:
Սիրելի այցելուներ, հիշեցնենք, որ  «Facebook» սոցիալական ցանցում Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի պաշտոնական էջը բացվել է 2011թ. նոյեմբերի 11-ին: «Մենք փոխվում ենք» խորագրի ներքո համալսարանում տրված բարեփոխումների մեկնարկի համատեքստում համալսարանի ղեկավարության կողմից մեծապես կարևորվում է  համալսարան-ուսանող-դասախոս շփումը, հանրային կապերի զարգացումը:
«Facebook» սոցիալական ցանցում Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի պաշտոնական էջը  եղել է իր ընթերցողների՝բուհական հսկայական լսարանի կողքին՝ ներկայացնելով ամենօրյա տեղեկատվություն բուհի անցուդարձի, ընթացիկ իրադարձությունների, սպասվելիք դեպքերի մասին, հանդես եկել տարատեսակ հրապարակումներով, հայտարարություններով, անհրաժեշտ տեղեկատվությամբ, լուսանկարային շարքերով՝ շուրջ 2500 հրապարակում: Անցած ժամանակաշրջանում մենք քայլ առ քայլ ստեղծել ենք մեր լսարանը, դարձել վստահելի տեղեկատվական աղբյուր, ձեռք բերել համակիրների մեծ բանակ: Եվ այս ամենին մենք հասել ենք առանց «արհեստական միջամտության»՝ մեր աշխատանքը կառուցելով օպերատիվության, անաչառության, օբյեկտիվության, համակողմանիության «ոսկե կանոնների» հիման վրա, որոնք անխախտ սկզբունքներ են ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի համար:
Մեր լսարանին այնքան անհրաժեշտ տեղեկատվությունը իր ընթերցողներին է հասցվել լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի աշխատակիցների՝ Անի Ավետիսյանի, Արմինե Վարդանյանի, Նանե Ավանեսյանի և Ռազմիկ Խաչատրյանի ամենօրյա բարեխիղճ, նվիրված, օբյեկտիվ, սկզբունքային և պատասխանատու աշխատանքի շնորհիվ:
Սիրելի այցելուներ, շնորհակալություն եմ հայտնում փոխվստահության, մեր աշխատանքը գնահատելու համար: Ցանկանում եմ հավաստիացնել, որ համալսարանի ղեկավարությունը բարձր է գնահատում հանրային կապերի զարգացմանը միտված աշխատանքը, կարևորում է իր շահառուների և հասարակության հետ անկեղծ, թափանցիկ և հաշվետու աշխատանքը: Այս նպատակների իրագործման համար են գործում ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքը, որը կարճ ժամանակահատվածում բարձր վարկանիշ է ձեռք բերել, «Facebook» սոցիալական ցանցում համալսարանի պաշտոնական էջը, «Տնտեսագետ» ամսագիրը, մեծապես կարևորվում է նաև զանգվածային լրատվամիջոցների հետ աշխատանքը, ինչի արդյունքներն արձանագրվում են ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքի (asue.am) «Մեդիա» բաժնի «ԶԼՄ-ները ՀՊՏՀ-ի մասին» խորագրի ներքո:
Հուսով եմ, թվարկված ուղղություններով մեր աշխատանքը հետագայում ևս կգոհացնի ձեզ, ինչի համար գործի կդրվեն մեր բոլոր ջանքերը:

Количество просмотров: 1643
Дорогие посетители, «like» фейсбуковской  официальной  страницы  АГЭУ  перешел  границу  10.000. По  этому  случаю  отдел  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  подготовил  специальные  сюрпризы: для  10.000-ого   посетителя, поставившего «нравится» (like).
И  так, по счастливой  случайности,  10.000-ым  посетителем, понравившемуся  наша  фейсбуковская  страница, стал  выпускник  этого  года  стационарного  бакалавриата  экономики  природопользования    Наири  Исраелян, кого  сегодня  поэтому  случаю  принял  в  своем  кабинете  ректор  АГЭУ  Корюн  Атоян, вручая  ему  пакет  подарков: специально   сшитую  на  заказ   летнюю  шапку  с  логотипом  АГЭУ, чашку  с  надписью  «Отдел  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ», майку  с  утверждением «10.000-ый  лайковщик  фейсбуковской  страницы  АГЭУ  ЭТО  Я».
«Поздравляю  Вас  по  поводу  10.000-го  лайковщика  фейсбуковской  официальной  страницы  нашего  университета. Радостная  весть, что  число  посетителей  нашего  университетского  сайта, фейсбуковской  официальной  страницы  изо дня  в  день  увеличивается, что  свидетельствует    о  доверии    общественности  по  отношению  к  нам»,- сказал  ректор  университета. Корюн  Атоян  поинтересовался  дальнейшими планами  Наири  Исраеляна, узнал, что  наш  выпускник  желает  продолжить  учебу  в  магистратуре  родного  университета. Выпускник  АГЭУ  отметил, что  бакалавриат  университета  заканчивает  с  положительными  впечатлениями и  полон  надежды, что   в  ближайшее  время  любимый  очаг  образования  больше  развится, станет  лучше.   Ректор  университета  пожелал  Наири  Исраелян  успехов, призвал  и  в  дальнейшем  сохранять  крепкую  связь  с  вузом по  любому  формату  сотрудничества.
Дорогие  посетители, официальная  страница  экономического  университета  открыта с  11-го  ноября  2011 года. В  контексте  начавшихся  в  университете  преобразований,   под  заголовком  «Мы  меняемся»  особо  выделяется  руководством  университета  общение  университет-студент-преподаватель, развитие  общественных  связей.
В  социальной  сети   «Facebook» официальная  страница  Армянского  государственного  экономического  университета  была  для  своих  читателей, рядом  с  огромной  вузовской  аудиторией, представляя  ежедневную  информацию  о  буднях  вуза, текущих   и  предстоящих  событиях, выступала   с  различными  публикациями, объявлениями, необходимой  информацией, фотографическими  сериями, около 2500 публикациями.  За  прошедший  период  времени  мы  шаг  за  шагом   создали  нашу  аудиторию, стали  надежным  информационным  источником, приобрели  большую  армию  сторонников. И  всего  этого  достигли  без  «искусственного вмешательства», построив  нашу  работу  на  основе  оперативности, объективности, беспристрасности, «золотых  законов» всесторонности, которые  являются  неизменными  принципами  для  отдела  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ.
Столь необходимую для  нашей  аудитории  информацию  до  своих  читателей  доводили  благодаря  ежедневной  добросовестной, преданной, объективной, принципиальной  и  отвественной  работе  сотрудники  отдела  информации  и  связей  с   общественностью: Ани  Аветисян, Армине  Варданян, Нане  Аванесян  и  Размик  Хачатрян.
Дорогие  посетители, выражаю  благодарность  за  взаимодоверие, оценку  нашей  работы. Желаю   заверить, что  руководство  университета  высоко  оценивает, работу, направленную  на  развитие   общественных  связей, выделяет  откровенную, транспарентную  и  подотчетную  работу  с  заинтересованными  сторонами  и  общественностью. Для  осуществления  этих  целей  и  существуют  официальный  сайт  АГЭУ, который  за  короткое  время  приобрел  высокий  рейтинг, университетская  официальная  страница в  социальной  сети  «Facebook», журнал  «Тнтесагет», особо  выделяется  также  работа  со  средствами  массовой  информации, результаты  которой  фиксируются  под  заголовком  «СМИ  об  АГЭУ» в  отделе  «Медиа» официального  сайта  АГЭУ (asue.am).
Надеюсь, в  дальнейшем  наша  работа  по  перечисленным  направлениям  также  удовлетворит  вас, для  чего  будут  приложены  все  наши  усилия.