Աջակցություն դպրոցականների ընտանիքներին
ՀՊՏՀ ներկայացուցիչները բուհի կողմից իրականացվող բարեգործական նախաձեռնության շրջանակներում հերթական օգնությունն են ցուցաբերել հայ ընտանիքներին. օտար լեզուների ամբիոնի դասախոս Լուսինե Կարագուլյանը և մի խումբ ուսանողներ մայիսի 27-ին այցելել են Էջմիածնում բնակվող սոցիալապես անապահով  3 դպրոցականների ընտանիքների: Համալսարանականները սնունդ և հագուստ են տրամադրել նրանց:
Ինչպես լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց Լուսինե Կարագուլյանը, ակցիան իրականություն է դարձել բուհի արհկոմիտեի ֆինանսական, ինչպես նաև դասախոսների և ուսանողների  նյութական աջակցության շնորհիվ:
«Մեր նպատակն է որոշակիորեն մեղմել սոցիալապես ծանր դրության մեջ գտնվող հատկապես դպրոցականների  ընտանիքների  հոգսը: Նախապես խոսել ենք  տվյալ դպրոցի տնօրենի հետ, ով մեզ  ուղղորդել է դեպի  նշված 3 ընտանիքները: Այս ուսումնական տարում նախատեսվում է նմանօրինակ ևս մեկ այց»,- ընդգծեց նախաձեռնության անդամ Լուսինե Կարագուլյանը:

Помощь семьям школьников
27-го  мая  представители  АГЭУ  в  рамках  благотворительной  инициативы,  осуществляемой  вузом,    очередную  помощь  оказали   армянским  семьям:  преподаватель  кафедры  иностранных  языков  Лусине  Карагулян    и  группа  студентов  посетили  3  социально  необеспеченные  семьи  школьников,  проживающие  в  Эчмиадзине.  Университетовцы  предоставили  им   продукты  питания  и  одежду.
Как  сообщила  отделу  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ Лусине  Карагулян, акция  стала  реальностью  благодаря  финансовой  поддержки  профкомитета  вуза, а  также  материальной  помощи   преподавателей  и  студентов.
«Наша  цель   некоторым  образом  облегчить  заботу  семей  особенно  школьников,  находящихся  в  социально  тяжелом  положении.  Заранее  говорили  с  директором  данной  школы, кто  нас  направил  к  указанным  3  семьям. В  этом  учебном  году   планируется  еще  один  подобный  визит»,- подчеркнула  одна  из  инициаторов   Лусине  Карагулян.