Տնտեսագիտական համալսարանում այսօր Եղեգնաձորի մասնաճյուղի մագիստրանտները պաշտպանում են  ավարտական աշխատանքներ՝ մագիստրոսական թեզեր: Ամփոփիչ ատեստավորման  հանձնաժողովի նախագահն  է տ.գ.թ., դոցենտ Մարտուն Չոբանյանը:
Մասնաճյուղի տնօրեն Սոս Խաչիկյանը ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում  նշեց, որ այսօր մագիստրոսական թեզ են պաշտպանում գործարար կառավարում մասնագիտացման 15 ուսանողներ:
«Հարկ է ընդգծել, որ պաշտպանությունն անցնում է խաղաղ մթնոլորտում և օբյեկտիվ: Պաշտպանող ուսանողները գոհ են ընթացակարգից, ամեն ինչ ընթանում է պատշաճ մակարդակով»,-ասաց Սոս Խաչիկյանը:
Տնօրենը փոխանցեց նաև, որ բակալավրիատի ամփոփիչ ատեստավորման քննություններն ու ավարտական աշխատանքների պաշտպանություններն ավարտվել են մայիսի 5-ին: Ամփոփելով բակալավրիատի ամփոփիչ ատեստավորման գործընթացը՝ Սոս  Խաչիկյանն ասաց, որ պատկերն, ընդհանուր առմամբ, գոհացնող է, հատկապես ֆինանսական ֆակուլտետում բարձր է գերազանց գնահատականի արժանացած ուսանողների թիվը:

Сегодня  в  Экономическом  университете  у  магистрантов  Ехегнадзорского  филиала  защита  дипломных  работ,  магистерских  тезисов. Председатель  обобщающей  аттестационной  комиссии -- к.э.н., доцент  Мартун  Чобанян.
Директор  филиала  Сос  Хачикян  в  беседе  с  отделом  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  отметил, что  сегодня  защита  магистерских  тезисов  15  студентов  по  специализации    управление  бизнесом.
«Нужно  отметить, что  защита  проходит  в  спокойной  атмосфере  и  объективно. Защищающие  студенты  довольны   процессом, все  протекает  на  должном  уровне»,-сказал  Сос  Хачикян.
Директор  передал  также,  что  обобщающие  аттестационные  экзамены    бакалавриата  и  защита  дипломных  работ  закончились  5-го  мая. Обобщая  процесс  обобщающей  аттестации  в  бакалавриате,  Сос  Хачикян  сказал, что  картина  в  целом  удовлетворительна, особенно  на  финансовом  факультете  большое  количество  студентов   удостоились    отличной  оценки.