Ուսանող-գործատու հանդիպում ՀՊՏՀ-ում
Տնտեսագիտական համալսարանի նիստերի սրահում այսօր տեղի ունեցավ հանդիպում՝ մարքեթինգ մասնագիտության բարձր կուրսերի ուսանողների և «Ռիչ Էլեկտրոնիքս» ընկերության ներկայացուցիչների հետ:
Նշենք, որ ՀՊՏՀ մարքեթինգ մասնագիտության ուսանողների հետ  հանդիպումը համատեղ  կազմակերպել էին «Ռիչ Էլեկտրոնիքս» ընկերությունը և ՀՊՏՀ կարիերայի և մարքեթինգի կենտրոնը: Հանդիպման նպատակն էր նշված ընկերության  մարքեթինգի թիմը համալրելու համար համապատասխան կադրեր ընտրելը:
Վերոնշյալ ընկերության ներկայացուցիչներն ուսանողներին ներկայացրեցին  իրենց գործունեությունը և ընկերության մարքեթինգի բաժնի համալրման հետ կապված մանրամասները:
Ինչպես տեղեկացրեց  ընկերության ներկայացուցիչը՝ իրենց ընկերությունը կարևորում է կոլեկտիվ  աշխատանքը և համերաշխ թիմ ունենալու հանգամանքը: Հիմնավորելով հանդիպման նպատակը՝ վերջինս նշեց, որ իրենք փնտրում են խելացի, ստեղծագործ, յուրօրինակ  միտք ու թարմ գաղափարներ ունեցող, թիմում աշխատելու կարողությամբ երիտասարդ մարքեթոլոգների:
Ուսանողները հանդես եկան իրենց հարցերով և առաջարկություններով: Նրանք լրացրեցին նաև հարցաթերթիկներ՝ նշելով իրենց  անձնական տվյալները (էլ. հասցե, հեռախոսահամար և այլն): Ավարտական կուրսերի ուսանողներն  իրենց խոսքում ընդգծեցին, որ կարևորում են առանց աշխատանքային փորձի աշխատանքի անցնելու հնարավորությունը, որն իրենց ընձեռում է ընկերությունը: Գործատուն, ամփոփելով հանդիպումը, նշեց, որ հետադարձ կապի միջոցով ուսանողներին կտեղեկացնի հետագա համագործակցության մասին:

Сегодня  в  зале  заседаний  Экономического  университета  состоялась  встреча    студентов  старших  курсов  по  специальности  маркетинг  с  представителями  компании  «Рич  Электроникс».
Отметим, что  встречу  со  студентами  по  специальности  маркетинг  совместно  организовали   компания   «Рич  Электроникс»  и  Центр  карьеры  и  маркетинга  АГЭУ. Цель  встречи:  выбрать  соответствующие  кадры  для  пополнения  маркетинговой  команды  указанной  компании.   Представители  вышеуказанной  компании  представили  студентам  свою  деятельность  и  подробности, связанные  с  пополнением маркетингового   отдела компании.
Как  сообщил  представитель  компании,  их  компания  подчеркивает  значимость  коллективной    работы  и  факт  наличия  гармоничной  команды.   Обосновывая  цель  встречи ,  он  отметил, что   они  ищут  молодых  маркетологов: умных, творческих, имеющих  нестандартное  мышление  и  свежие  идеи, со  способностью  работать  в  команде.
Студенты  выступили  со  своими  вопросами  и  предложениями. Они  заполнили  и  анкеты, указывая  свои  личные  данные  (эл.адрес, номер  телефона  и  т.д.). Студенты  выпускных  курсов  в  своей  речи  подчеркнули, что  очень  важна  возможность  устроиться  на  работу  без  опыта  работы, которую  им  предоставляет  компания.   Работодатель, обобщая  встречу, отметил, что  с  помощью   обратной  связи  студентам  сообщит   о  дальнейшем  сотрудничестве.