Դիմորդների հայտերի ընդունումն սկսվում է մայիսի 5-ին
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ընդունող հանձնաժողովը սույն թվականի մայիսի 5-ին, ժամը 9.00-ին սկսում է դիմորդների հայտագրման գործընթացը, որը կավարտվի հունիսի 1-ին, ժամը 18.00-ին: Այս մասին ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին տեղեկացրեց ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Մերի Բադալյանը՝ նշելով, որ տեղեկատվությունը նախնական է, և կարող են տեղ գտնել որոշ փոփոխություններ: Ձեզ ենք ներկայացնում պատասխանատու քարտուղարի կողմից մեզ տրամադրված անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկը.
Դիմորդը դիմում - հայտի հետ միասին ներկայացնում է՝
1.       լուսանկարով տեղեկանք ավարտական դասարանում սովորելու մասին՝ հաստատված դպրոցի տնօրենի կողմից,
2.       6 լուսանկար (3 X 4 սմ չափսի),
3.       փաստաթուղթ զինվորական ծառայությանն առնչության մասին (զորակոչային տարիք ունեցող արական սեռի դիմորդներից փաստաթղթերն ընդունվում են զինվորական հաշվառման փաստաթղթերում՝ տարկետման իրավունք տվող համապատասխան նշման առկայության դեպքում, իսկ նախկինում առողջական վիճակի կապակցությամբ տարկետում ստացածներից՝ ռազմաբժշկական կենտրոնական հանձնաժողովի նշումների առկայության դեպքում),
4.       անձը հաստատող փաստաթուղթ (անձնագիր, զինվորական գրքույկ, ծննդյան վկայական, փախստականի վկայական, ՀՀ հատուկ անձնագիր, կացության վկայական),
5.       զինվորական գրքույկ և զինվորական կոմիսարիատից տեղեկանք ժամկետային ծառայությունն անցած լինելու, ծառայության վայրի և ծառայողական բնութագրի մասին,
6.       սույն կարգի 105-րդ և 106-րդ կետերով սահմանված արտոնություններից օգտվող դիմորդները ներկայացնում են տվյալ արտոնություններից օգտվելու իրավունքը հավաստող փաստաթղթեր,
7.       միջազգային և հանրապետական մրցույթների (օլիմպիադաներ, փառատոներ) դիպլոմները,
8.       ներբուհական յուրաքանչյուր քննությանը մասնակցելու, ինչպես նաև փաստաթղթերն ընդունելու և ձևակերպելու համար 1500-ական դրամ վճարելու վերաբերյալ անդորրագիրը:
ՀՀ երկքաղաքացիների և օտարերկրացիների, օտարերկրյա պետությունների ուսումնական հաստատությունները 2014 թվականին ավարտած ՀՀ քաղաքացիների, 2014 թվականի գարնանային զորակոչից զորացրված դիմորդների, նախնական մասնագիտական (արհեստագործական) և միջին մասնագիտական ուսումնական հաստատությունների 2014 թվականի շրջանավարտների փաստաթղթերն ընդունվում են հունիսի 25-ից հուլիսի 2-ը՝ մինչև ժամը 18:00:
«Դիմորդ – 2014»-ի մասին հավելյալ մանրամասներն ու փոփոխությունները կներկայացնենք առաջիկա օրերի մեր լրահոսում:
ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովի հասցեն է՝ Մ. Նալբանդյան 128, թիվ 2 մասնաշենք, ֆինանսական ֆակուլտետ, 1-ին հարկ:
Մասնագիտություններ ցանկին ծանոթացեք ՀՀ ԿԳ նախարարության պաշտոնական կայքում՝ հետևյալ հղումով՝  http://edu.am/DownloadFile/6450arm-Cankqnnut14-15.pdf
Միասնական քննությունների օրերին ըստ առարկաների ծանոթացեք այստեղ՝ http://atc.am/files/2014%20mias/qnnakan_orer.jpg

Прием заявок абитуриентов начинается с 5-го мая
Приемная  комиссия  Армянского  государственного  экономического  университета   с  5-го  мая  сего  года  с  9.00  начинает  процесс  регистрации  абитуриентов, который  закончится  1-го  июня  в 18.00. Об  этом  отделу  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  сообщила   ответственный  секретарь  приемной  комиссии  АГЭУ  Мери  Бадалян, отмечая, что информация  предварительная  и  могут  иметь  место  определенные  изменения. Представляем  Вам  предоставленный  нам  ответственным  секретарем  список  необходимой  документации.
Абитуриент  вместе  с  заявлением  должен  представить:
1.       справку  с  фотографией  об  учебе  в  выпускном  классе, утвевржденную    директором  школы,
2.       6 фотографий (размером 3 X 4 см),
3.       документ  о  привлеченности   к  военной  службе  (от  абитуриентов  мужского  пола  призывного  возраста  документы  принимаются  в  документах  военного  учета: при  наличие  соответствующей  пометки,    дающей  право  отсрочки, а  в  прошлом  полученным  отсрочку  по  состоянию  здоровья --  при  наличие  пометок центральной  военно-медицинской  комиссии),
4.       личность  подтверждающий  документ (паспорт, военный  билет, свидетельство  о  рождении, удостоверение  беженца, специальный  паспорт  РА, справку  с  места жительства),
5.       военный  билет  и  справку  из   военного  комиссариата о  прохождении  срочной  службы, с  места  службы  и  служебной  характеристики,
6.       абитуриенты, пользующиеся  льготами, определенными  пунктами  105-го  и  106-го  данного  порядка  должны  представить   документы, удостоверяющие  право  пользования  данными  льготами,
7.       дипломы  международных  и  республиканских  конкурсов    (олимпиады, фестивали),
8.       квитанцию  об  оплате  по  1500  драмов  за  участие  в  каждом  университетском  экзамене,  а  также  за  прием  документов  и  их  оформление.
Документы  граждан  РА  с  двойным  гражданством  и  иностранных  граждан,  граждан  РА, окончивших  в  2014 году  учебные  заведения  зарубежных  государств, абитуриентов, демобилизованных  с  весеннего  призыва  2014 года, выпускников  2014 года  подготовительных  профессиональных(ремесленных)  и  средних  профессиональных  учебных  заведений  принимаются  с  25-го  июня  до   2-го  июля  18:00.
Об  «Абитуриенте - 2014» дополнительные  подробности  и  изменения   представим  в  ближайшие  дни  в  наших   новостях.
Адрес  приемной  комиссии  АГЭУ: М. Налбандяна 128,   корпус  2, финансовый  факультет, 1-ый этаж.
Со  списком  специальностей  можете  ознакомиться  в  официальном  сайте  министерства  ОН  РА  по  следующей  ссылке:  http://edu.am/DownloadFile/6450arm-Cankqnnut14-15.pdf.