ՀՊՏՀ ներկայացուցիչները հերթական անգամ այցելեցին դպրոցներ
Վաղ առավոտից մի խումբ ՀՊՏՀ-ականներ բուհից ուղևորվեցին Արմավիրի մարզ՝ դպրոցների հետ համագործակցության ծրագրի շրջանակներում  հերթական հանդիպումներն ունենալու Արմավիրի թիվ 1 և Վաղարշապատի թիվ 10  ավագ դպրոցների աշակերտների հետ: Օտար լեզուների ամբիոնի դասախոս, նշված ծրագրի ղեկավար  Լուսինե Կարագուլյանը, կառավարչական հաշվառման և աուդիտի ամբիոնի ասիստենտ  Տիգրան Մանուկյանը, տնտեսագիտության տեսության ամբիոնի դոցենտ Մուշեղ Հակոբյանը, ՈւԽ նախագահ Սևակ Խաչատրյանը և մի խումբ ուսանողներ նշված  դպրոցներում ներկայացրել են ՀՊՏՀ-ն, պատասխանել աշակերտների հարցերին: Հանդիպումը, մասնավորապես, եղել է տնտեսագիտական հոսքի ավագ դասարանների հետ: Մեր բուհի ներկայացուցիչները աշակերտներին տրամադրել են բուհի, ուսխորհրդի  մասին տեղեկատվական գրքույկներ, նվիրել մեր ամբիոնների կողմից թողարկված մասնագիտական գրքեր, բուհի պաշտոնական ամսագրի՝ «Տնտեսագետի» օրինակներ : Ուսանողները լուսապատկերի միջոցով ներկայացրել են բուհը՝ ֆակուլտետները, մասնագիտությունները, պաշտոնական կայքը, համալսարանի արտաքին տեսքը, բակը և այլն:
Ինչպես ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին փոխանցեց Լուսինե Կարագուլյանը, աշակերտները հետաքրքրված են Տնտեսագիտական համալսարանով, նրանցից շատերն արդեն հստակ  կողմնորոշվել են Տնտեսագիտական  մայր հալմալսարանում կրթություն ստանալու հարցում:
«ՀՊՏՀ-ն համագործակցում է հայաստանյան 12 ավագ և միջնակարգ դպրոցների, ինչպես նաև մի քանի քոլեջների հետ և սա  համագործակցության շրջանակներում հերթական այցն էր: Մեր հիմնական նպատակն էր տնտեսագիտական բարձրագույն կրթություն ստանալ ցանկացող աշակերտների մոտ բարձրացնել տեղեկացվածությունը, օգնել նրանց կողմնորոշվելու և պատասխանել հետաքրքրող հարցերին: Նշենք, որ նաև  քայլեր են ձեռնարկվում լավ սովորող, սոցիալապես անապահով  աշակերտներին նյութական օժանդակություն ցուցաբերելու համար (մի քանի անգամ այսպիսի ծրագիր իրականացվել է)»,-ասաց Լուսինե Կարագուլյանը՝ ընդգծելով, որ իրենց այցից աշակերտները բավականին ոգևորված էին:
Ծրագրի ղեկավարը նշեց նաև, որ այցերը շարունակական են: Առաջիկայում վերոնշյալ դպրոցի աշակերտները կայցելեն ՀՊՏՀ: Լուսինե Կարագուլյանը շնորհակալություն հայտնեց բուհի ղեկավարությանը՝ ի դեմս Կորյուն Աթոյանի՝ աջակցության համար:

С раннего утра группа университетовцев из вуза выехала в Армавирский марз в рамках программы сотрудничества со школами на очередные встречи с учениками Армавирской N1 и Вагаршапатской N 10 старших школ. Преподаватель кафедры иностранных языков, руководитель указанной программы Лусине Карагулян, ассистент кафедры управленческого учета и аудита Тигран Манукян, доцент кафедры теории экономики Мушег Акопян, председатель Студсовета Севак Хачатрян и группа студентов в указанных школах представили АГЭУ, отвечали на вопросы учеников. Встреча, в частности, была со старшими классами экономического потока. Представители нашего вуза предоставили ученикам информационные буклеты о вузе, студсовете, подарили выпущенные нашими кафедрами профессиональные книги, экземпляры официального журнала вуза «Тнтесагет». Студенты с помощью спектра представили вуз: факультеты, специальности, официальный сайт, внешний вид университета, двор и т.д.
Как передала отделу информации и связей с общественностью АГЭУ Лусине Карагулян, ученики заинтересованы Экономическим университетом, многие из них уже четко сориентированы в вопросе получения образования в Экономическом университете.
«АГЭУ сотрудничает с 12 старшими и средними армянскими школами, а также с несколькими колледжами и это в рамках сотрудничества очередное посещение. Основной нашей целью было повысить информированность у учеников, желающих получить высшее экономическое образование, помочь им ориентироваться и ответить на интересующиеся их вопросы. Отметим, что также предпринимаются шаги для предоставления материальной поддержки социально не обеспеченным ученикам с хорошей успеваемостью (уже несколько раз такая программа осуществлена)»,-сказала Лусине Карагулян, подчеркивая, что их посещением ученики были достаточно воодушевлены.
Руководитель программы отметила также, что посещения эти носят постоянный характер. В ближайшее время ученики вышеуказанной школы посетят АГЭУ. Лусине Карагулян выразила благодарность руководству вуза в лице Корюна Атояна за оказанное содействие.