Դիտումների քանակ՝ 1238
Կարիերայի և մարքեթինգի կենտրոնի նախաձեռնությամբ երեկվանից սկսված   անցկացվող սեմինար-դասընթացի շրջանակներում այսօր ՀՊՏՀ-ում էր «Ռոսգոսստրախ-Արմենիա» ԱՓԲԸ անձնակազմի հավաքագրման բաժնի ղեկավար Լուսինե Գևորգյանը,  ով վարեց այսօրվա սեմինարը:
Կարիերայի և մարքեթինգի կենտրոնի պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Էռնեստ Դավթյանը ներկայացրեց հյուրին, ապա խոսքը փոխանցեց նրան:
Լուսինե Գևորգյանը  ուսանողներին ներկայացրեց  իրենց ընկերության կողմից  իրականացվող երիտասարդական մի շարք ծրագրեր, որոնք ուղղված են բացահայտելու խելացի, աշխատասեր և ակտիվ երիտասարդներին (ուսանողներին): Խոսվեց հատկապես  ընկերության անվանական կրթաթոշակների, ուսումնական պրակտիկայի և ստաժավորման, «Ապագայի գործակալ»  մրցույթի և այլ ուսանողական ծրագրերի, դրանց դիմելու կարգի  մասին: Ընկերության ներկայացուցիչն  ընդգծեց, որ Տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողներից շատերն արդեն հաղթող են ճանաչվել տարբեր մրցույթներում և արժանացել պարգևների, նրանցից  շատերը պոտենցիալ կադրեր են: Այնուհետև հատուկ հյուրն անդրադարձավ ինքնակենսագրական գրելու առանձնահատկություններին, լուսապատկերի միջոցով հանգամանորեն ներկայացրեց հաջող հարցազրույցի  մասնակցելու հմտությունները, գործատուի մոտ լավ տպավորություն թողնելու գաղտնիքները: Ինչպես նշեց  մասնագետը, հարցազրույցի  ներկայանալիս շատ կարևոր է առաջին տպավորությունը, այս առիթով արտահայտեց իր դիտարկումները: Սեմինարավարը մեջբերեց Կոկո Շանելի հանրահայտ մտքերից մեկը՝ «Դուք երբեք չեք ունենա առաջին տպավորություն թողնելու երկրորդ հնարավորությունը»:
Հիշեցնենք, որ նմանատիպ սեմինարներն ացկացվում են պարբերաբար, միտված են աջակցելու աշխատանք փնտրող ուսանողներին: ՀՊՏՀ ուսանողների մի ստվար հատված արդեն մասնակցել է կարիերայի և մարքեթինգի կենտրոնի կազմակերպած այս դասընթացներին, և ինչպես նրանք  նշում են, այն հետաքրքիր և արդյունավետ է, ուսանողների հետաքրքրությունը մեծ է:

Сегодня  в  АГЭУ   по  инициативе  центра  карьеры  и  маркетинга  в  рамках  начатых  со  вчерашнего  дня    семинар-курсов  была  руководитель  отдела    подбора персонала  СЗАК  «Росгосстрах-Армения»  Лусине  Геворгян,  кто  вела  сегодняшний  семинар.
Временно  исполняющий  обязанности  начальника  центра  карьеры  и  маркетинга  Эрнест  Давтян  представил  гостью, затем  передал  слово  ей.
Лусине  Геворгян  представила  студентам  ряд осуществляемых  их  компанией молодежных  программ, которые  направлены  на  выявление  умных, трудолюбивых  и  активных  студентов. Говорили  в  основном  об  именных  стипендиях  компании, учебной  практике  и  стажировке, конкурсе  «Агент  будущего»  и    о   др.  студенческих  программах, порядке  обращения  в  них.  Представитель  компании  подчеркнула, что  многие  студенты  Экономического  университета  уже  признаны  победителями  в  разных  конкурсах  и  удостоены   призов, многие  из  них  уже  потенциальные  кадры. Затем  особая  гостья  обратилась  к  особенностям  написания  автобиографии, с  помощью  проектора  обстоятельно  представила  навыки  успешного  участия   в  собеседовании, секреты  создания   хорошего  впечатления  на  работодателя.  Как  отметила  специалист, на  собеседовании  очень  важно  первое  впечатление  и   по  этому  поводу  выразила  свои  наблюдения. Ведущая  семинар  вставила  одну  из  популярных  мыслей  Коко  Шанель: «У  вас  никогда  не  будет  второй  возможности  оставить  первое  впечатление».
Напомним, что  подобные  семинары  проводятся  периодически, направлены на  содействие  ищущим  работу   студентам.  Значительная  часть  студентов  АГЭУ  уже  участвовала в  этих  семинарах, организованных  центром  карьеры  и  маркетинга,  и   как  они  отмечают, семинары  интересны  и  продуктивны, интерес  студентов   к  ним большой.