ՀՊՏՀ «Կոլեկտիվ ներդրումային համակարգերի կառավարում» մասնագիտությամբ մագիստրանտները հանդիպել են նախարար Արտեմ Ասատրյանին
Դիտումների քանակ՝ 1147
ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության և Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի միջև ստորագրված համագործակցության հուշագրի շրջանակներում տեղի է ունեցել մեր համալսարանի ֆինանսական ֆակուլտետի «կոլեկտիվ ներդրումային համակարգերի կառավարում» մասնագիտության մագիստրատուրայի երկրորդ կուրսի առկա ուսուցման մագիստրանտների  հանդիպումը ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար   Արտեմ  Ասատրյանիհետ:
«Դուք այն անձիք եք, որոնք որոշում են մեր երկրի ապագան: Այսօր շատ հետաքրքիր, փոփոխություններով լի ժամանակաշրջան ենք անցնում, իրականացնում ենք բարեփոխումներ, որոնք ուղղակիորեն առնչվում են մեր երիտասարդների ապագային, երկրի զարգացմանը»,-ըստ ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության պաշտոնական կայքի նշել է նախարարը: Նա նաև ասել է, որ ուրախ է «կոլեկտիվ ներդրումային համակարգերի կառավարում» մասնագիտացմամբ արդիական կրթությամբ առաջին շրջանավարտներն ունենալու կապակցությամբ  և  ավելացրել. «Մենք ձեր կարիքն իրոք ունենք, և ես պատրաստ եմ աջակցել ձեզ՝  դժվարին և պատասխանատու ոլորտում աշխատելու, ձեր մասնագիտական հմտություններն օգտագործելու, մեր երկրի ապագան համատեղ կերտելու  գործում»:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության հետ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը համատեղ մագիստրոսական ծրագիր իրականացնելու մասին պայմանագիրը կնքել է  2011թ. սեպտեմբերի 30-ին: Սա պետական և մասնավոր հատվածի գործատուների հետ իրականացվող համագործակցության պայմանագրերից մեկն է, որով հիմք է դրվել բուհում «կոլեկտիվ ներդրումային համակարգերի կառավարում» մասնագիտացմամբ մագիստրոսական ծրագրի իրականացման: Գործատուների հետ համագործակցության այս հատուկ ծրագրով ՀՊՏՀ ղեկավարությունը նպատակ ունի աշխուժացնելու բուհ-գործատու կապը, հնարավորինս աջակցելու շրջանավարտներին՝ աշխատանք գտնելու գործում: Այլ կերպ ասած՝ մագիստրոսական այս ծրագրերով կադրեր են պատրաստվում կոնկրետ գործատուների համար:
«Կարծում եմ, մեր համալսարանի այս նախաձեռնությունը կարելի բավականին լավ գնահատել: Այսօր շրջանավարտներին աշխատանք գտնելու հարցում նման ձևով աջակցելը, նման հնարավորություն տալը շատ կարևոր է»,- ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին ասաց ֆինանսական ֆակուլտետի դեկանի ժ/պ Զաքար Կիրակոսյանը՝ ավելացնելով, որ մեր համալսարանի շրջանավարտների նկատմամբ հետաքրքրություն կա տարբեր կառույցների կողմից:

Магистранты АГЭУ по специальности «Управление коллективными инвестиционными системами» встретились с министром Артемом Асатряном
В рамках подписанного меморандума о сотрудничестве между министерством труда и социальных вопросов РА и Армянским государственным экономическим университетом состоялась встреча магистрантов второго курса стационарного обучения финансового факультета по специальности «Управление коллективными инвестиционными системами» с министром труда и социальных вопросов РА Артемом Асатряном.
«Вы те личности, которые решают будущее нашей страны. Сегодня мы проходим интересный, полный изменениями период времени, осуществляем преобразования, которые прямо касаются будущего нашей молодежи, развития страны»,- отметил министр согласно официальному сайту министерства труда и социальных вопросов РА. Он также сказал, что рад по поводу первых выпускников современного образования по специальности «Управление коллективными инвестиционными системами» и добавил: «Мы в вас нуждаемся, и я готов вам помочь в деле трудоустройства в трудной и ответственной области, использования ваших профессиональных навыков, совместного построения будущего нашей страны».
Напомним, что договор об осуществлении совместной магистерской программы с министерством труда и социальных вопросов РА Армянский государственный экономический университет заключил 30-го сентября 2011г. Это один из договоров о сотрудничестве, осуществляемых с работодателями государственного и частного сектора, которым и заложена основа для реализации в нашем вузе магистерской программы по специальности «Управление коллективными инвестиционными системами». Руководство АГЭУ по этой специальной программе сотрудничества с работодателями ставит цель активизировать связь вуз-работодатель, по возможности содействовать выпускникам в деле поиска работы. Сказать иным образом, по этой магистерской программе готовятся кадры для конкретных работодателей.
«Мне кажется, эту инициативу нашего университета можно оценить достаточно хорошо. Сегодня помогать выпускникам подобным образом в вопросе поиска работы, предоставлять подобную возможность очень важно»,- сказал отделу информации и связей с общественностью АГЭУ и/о декана финансового факультета Закар Киракосян, добавив, что к выпускникам нашего университета большой интерес со стороны различных структур.