Նախապատրաստություն ՈւԳԸ համահամալսարանական փուլին
Մեր համալսարանում ՈՒԳԸ 36-րդ նստաշրջանի ֆակուլտետային կամ առաջին փուլն անցկացվեց 2013 թվականի տարեվերջին՝ դեկտեմբերի 18-ին, 19-ին և 20-ին: Իսկ այժմ հաջորդ՝ համահամալսարանական փուլի նախապատրաստական աշխատանքների շրջանն է: Ընդունված կարգի համաձայն՝ ֆակուլտետային փուլի  հաղթողները հնարավորություն կստանան մասնակցելու համահամալսարանական ՈՒԳԸ նստաշրջանին, որի ընթացքում նրանց կմիանան մասնակցության հայտ ներկայացրած մագիստրատուրայի ուսանողները:
Այսօր ՈՒԳԸ նախագահ Վլադիմիր Գևորգյանը ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում նշեց, որ մինչև համահամալսարանական փուլի մեկնարկը նախորդ փուլի հաղթողներին առաջիկայում պատվոգրեր ու շնորհակալագրեր կշնորհվեն ֆակուլտետային նիստերի ժամանակ:
«Երկրորդ փուլի մասնակիցներն ու մագիստրանտներն արդեն կարող են ներկայացնել իրենց աշխատանքները, իսկ ընդունման վերջնաժամկետ է սահմանվել ապրիլի 14-ը: Այնուհետև 10-օրյա ժամկետում մասնագիտական ամբիոններում աշխատանքները կգրախոսվեն: Նստաշրջանին զեկուցումով հանդես կգան այն ուսանողները, որոնց աշխատանքների մասին կստացվի դրական կարծիք»,- ասաց Վլադիմիր Գևորգյանը՝ հավելելով, որ նախորդ փուլի հաղթողները պետք է ներկայացնեն նոր աշխատանքներ կամ նախորդ աշխատանքները՝ զարգացրած:
ՀՊՏՀ ուսանողական գիտական ընկերության նախագահից նաև տեղեկացանք, որ համահամալսարանական փուլն անցկացվելու է արտագնա, սակայն անցկացման վայրի և ժամկետների մասին կտեղեկացնեն լրացուցիչ:
ՈՒԳԸ 36-րդ նստաշրջանի համահամալսարանական փուլին մասնակցել ցանկացողները մանրամասն տեղեկությունների համար կարող են դիմել ֆակուլտետային ՈՒԳԸ նախագահներին:

Подготовка СНО к университетскому туру
В нашем университете факультетский или первый тур 36-ой сессии прошел в конце 2013 года 18-го, 19-го и 20-го декабря. А сейчас период подготовительных работ университетского тура. Согласно принятому порядку, победители факультетского тура получат возможность участвовать в университетском туре сессии СНО, во время которого к ним присоединятся студенты магистратуры, представившие заявку на участие.
Сегодня председатель СНО Владимир Геворгян в беседе с отделом информации и связей с общественностью АГЭУ отмети, что до начала университетского тура победителям в ближайшее время во время факультетских заседаний будут вручены грамоты и благодарственные письма.
«Участники второго тура и магистранты уже могут представить свои работы, а последний срок приема 14-ое апреля. Затем в 10-дневный срок на кафедрах по специальностям работам будут представлены отзывы. На сессии с докладом выступят те студенты, чьи работы будут удостоены положительного мнения»,- сказал Владимир Геворгян, добавляя, что победители предыдущего тура должны представить новые работы или же прежние работы, но в разработанном виде.
От председателя студенческого научного общества АГЭУ узнали также, что университетский тур сессии будет выездным, однако о месте и сроках проведения сообщим дополнительно.
Желающие участвовать в университетском туре 36-ой сессии СНО для подробной информации могут обратиться к факультетским председателям СНО.