ՀՊՏՀ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի «Ազգային անվտանգության հետազոտություններ» ծրագրի տնօրեն, տնտեսագիտության թեկնածու Վարդան Աթոյանը, հաղթահարելով ընտրական փուլը, հրավիրվել է մասնակցելու «Կովկասյան երկխոսություն - 2013» միջազգային գիտակրթական ծրագրին, որը տեղի կունենա ս.թ. նոյեմբերի 26-30-ը, Ռուսաստանի Դաշնության Դոնի Ռոստով քաղաքում:
Բարձր մակարդակի միջազգային ծրագիրը կազմակերպում և հրավիրված փորձագետների ամբողջ ճանապարհի ու կեցության ծախսերը հոգում է Ա. Մ. Գորչակովի անվան Հանրային դիվանագիտության աջակցման հիմնադրամը (կենտրոնակայան՝ ք. Մոսկվա): Ծրագիրը ներառում է Ռուսաստանի և Հարավային Կովկասի երկրների համագործակցության, աշխարհաքաղաքականության, անվտանգության, տարածաշրջանի տնտեսական զարգացման, Կովկասում իրավիճակի վրա ազդող ներքին և արտաքին գործոնների, ինչպես նաև՝ ահաբեկչության և ծայրահեղականության հարցերի վերաբերյալ դասախոսությունների, քննարկումների, աշխատանքային սեմինարների անցկացում:
Ծրագիրը նախատեսված է տարածաշրջանային հիմնախնդիրներով զբաղվող փորձագետների համար, ինչպես Կովկասյան տարածաշրջանի երկրներից, այնպես էլ՝ ամբողջ աշխարհից:
Շնորհավորում ենք «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնին և մեր գործընկերոջը, մաղթում նորանոր հաջողություններ:

Директор программы «Исследования национальной безопасности» исследовательского центра «Амберд», кандидат экономических наук Вардан Атоян, преодолев отборочный тур, приглашен для участия в международной научнообразовательной программе «Кавказский диалог - 2013», которая состоится 26-30 ноября с.г. в городе Ростове-на-Дону Российской Федерации.
Международная программа высокого уровня организует, а Фонд поддержки общественной дипломатии имени А.М. Горчакова(центральный г. Москва) заботится о всех транспортных расходах и расходах проживания приглашенных экспертов. Программа включает в себя лекции, обсуждения, рабочие семинары о вопросах сотрудничества России и стран Южного Кавказа, геополоитики, безопасности, регионального экономического развития, внутренних и внешних факторах, влияющих на положение в Кавказе, а также о терроризме и экстремизме.
Программа предусмотрена для экспертов, занимающихся региональными проблемами, как стран Кавказского региона, так и всего мира. Поздравляем исследовательский центр «Амберд» и нашего коллегу, желаем новых успехов.