Մեկնարկեց ՀՀ բուհերի ուսանողների 14-րդ հանրապետական մարզական խաղերի աշնանային փուլը
Հիշեցնենք, որ ուսանողների 14-րդ հանրապետական մարզական խաղերը,  ըստ ժամանակացույցի, մեկնարկել են 2013թ. մարտ-մայիս  ամիսներին, շարունակվում են հոկտեմբերին, ընդգրկում են 7 մարզաձև` բասկետբոլ, վոլեյբոլ, հանդբոլ, մինի ֆուտբոլ, սեղանի թենիս, շախմատ և ատլետիկական կրոսավազք:
Վաղը` հոկտեմբերի 9-ին, ժամը 14.00-ին, Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանում /ՀՊՃՀ/ ՀՀ բուհերի ուսանողների 14-րդ հանրապետական մարզական խաղերի շրջանակներում տեղի կունենա ՀՊՏՀ  ֆուտբոլի հավաքականի հանդիպումը ՀՊՃՀ հավաքականի հետ:
Լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում մեր բուհի ֆուտբոլի հավաքականի մարզիչ Էլեոնորա Գրիգորյանն ասաց, որ մեր հավաքականը գտնվում է գերազանց մարզավիճակում և թիմից ակնկալում է միայն հաղթանակ: Մարզիչը նշեց նաև, որ ՀՊՏՀ հավաքականը մի քանի բուհերի (ԵՊՀ, ՀՊՄՀ, հայ-ռուսական սլավոնական) հետ  ընկերական խաղերում  հաղթող է ճանաչվել, ինչը ևս հավաստում է, որ մեր թիմն ուժեղագույններից  է:

Сегодня  начался  осенний  этап  14-ых  республиканских  спортивных  игр  студентов  вузов  РА.
Напомним, что  14-ые  республиканские  спортивные  игры  студентов  по  графику  начались в марте-мае  2013г., продолжатся  в  октябре,  охвачены 7 видов  спорта: баскетбол, волейбол, гандбол, мини  футбол, настольный  теннис, шахматы  и  атлетический  кросс.
Завтра  9-го  октября  в  14.00  в  Армянском  государственном  политехническом  университете /АГПУ/  в  рамках    14-ых  республиканских  спортивных  игр  студентов  вузов  РА  состоится  встреча  футбольной  команды  АГЭУ  с  командой  АГПУ.
В беседе  с  отделом  информации  и  связей  с  общественностью  тренер  футбольной  команды  нашего  вуза  Элеонора  Григорян  сказала, что  наша  сборная  команда  находится  в  отличной  спортивной  форме  и  ожидает  от команды  только  победы. Тренер  отметила  также,  что  команда  АГЭУ в  товарищеских  играх  с  несколькими  вузами  (ЕГУ, АГПУ, армяно-русским славянским) была  признана  победителем,  что  также  свидетельствует  о  том, что  наша  команда  одна  из  сильнейших.