Երեկ՝ նոյեմբերի 23-ին, Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունը կազմակերպել է կլոր սեղան-քննարկում՝ «Տնտեսական զարգացման ջանքերը Հայաստանում» թեմայով, որին մասնակցել են Հայաստանի առաջատար բուհերի ուսանողներ, այդ թվում՝ 10 ուսանող ՀՊՏՀ-ից: Ինչպես հայտնում են ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնից, քննարկման մասնակիցներին ողջունել է Հայաստանում...
ՌԴ «Տնտեսագիտության բարձրագույն դպրոց» ազգային հետազոտական համալսարանի (НИУ ВШЭ) կողմից այսօր ՀՊՏՀ թիվ 315 լսարանում անցկացվեց Բուհերի ուսանողների և շրջանավարտների օլիմպիադա` մագիստրատուրա դիմել ցանկացողների համար: Մասնակիցները առաջադրանքներ կատարեցին տարբեր մասնագիտական ուղղություններով. կառավարում, բիզնես ինֆորմատիկա,...
Մեկնարկեց ՀՀ բուհերի ուսանողների 14-րդ հանրապետական մարզական խաղերի աշնանային փուլը
Այսօր մեկնարկեց ՀՀ բուհերի ուսանողների 14-րդ հանրապետական մարզական խաղերի աշնանային փուլը: Հիշեցնենք, որ ուսանողների 14-րդ հանրապետական մարզական խաղերը, ըստ ժամանակացույցի, մեկնարկել են 2013թ. մարտ-մայիս ամիսներին, շարունակվում են հոկտեմբերին, ընդգրկում են 7 մարզաձև` բասկետբոլ, վոլեյբոլ, հանդբոլ,...
Այսօր «Հայաստան» մարզական ընկերության մարզադաշտում (նախկին «Սպարտակ» մարզադաշտ) մեկնարկեց ՀՀ բուհերի ուսանողների 14-րդ հանրապետական մարզական խաղերի շրջանակում անցկացվող կրոսավազքի առաջնությունը: Մասնակցեցին ՀՀ տարբեր բուհերի, ինչպես նաև Արցախի պետական համալսարանի աղջիկների և տղաների 10 հավաքականներ: ՀՊՏՀ...

Сегодня  в 315  аудитории  АГЭУ  прошла  олимпиада  студентов  и  выпускников  вузов  для  желающих  обратиться  в  магистратуру, организованная    национальным  исследовательским  университетом  «Высшая   экономическая  школа» (НИУ ВШЭ)  РФ. Участники  выполнили  задания  по  различным  профессиональным  направлениям:...
Сегодня  начался  осенний  этап  14-ых  республиканских  спортивных  игр  студентов  вузов  РА.   Напомним, что  14-ые  республиканские  спортивные  игры  студентов  по  графику  начались в марте-мае  2013г., продолжатся  в  октябре,  охвачены 7 видов  спорта: баскетбол, волейбол, гандбол, мини  футбол, настольный ...
Сегодня  в стадионе  спортивного  общества  "Айастан" (в  прошлом  стадион  "Спартак") началось  первенство  по  кроссу  в  рамках  14-ых  республиканских  спортивных  игр  студентов  вузов  РА.   Участвовали  10 женских  и  мужских   команд  из разных  вузов  Армении, а  также  Арцахского  государственного  университета. Бегуны, ...
6-го  апреля  в  спортивном обществе   «Айастан»  состоялись  женские и  мужские  соревнования  по  теннису,  проходившие  в  рамках    14-ых  республиканских  спортивных  игр  студентов  вузов  РА: 14  мужских  сборных, 9  женских  сборных  команд.  Парни  АГЭУ  в  своей  подгруппе,  заняв  первое  место, в ¼...