Հեռակա բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ընդունելության փաստաթղթերի ընդունման գործընթացը Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում շարունակվում է: Հիշեցնենք, որ հեռակա բակալավրիատի փաստաթղթերի ընդունման վերջնաժամկետը սեպտեմբերի 20-ն է` ժամը 18.00-ն, իսկ մագիստրատուրայինը` սեպտեմբերի 25-ը:
Տեղեկացնենք, որ ինչպես նշված է համապատասխան կարգում /3-րդ կետ/, հեռակա մագիստրատուրայի ընդունելությանը կարող են մասնակցել ոչ միայն ՀՊՏՀ դիպլոմավորված մասնագետի և բակալավրի, այլև պետական և ոչ պետական հավատարմագրված բուհերի տնտեսագիտական, ճարտարագիտական, ֆիզիկամաթեմատիկական մասնագիտությունների, ինչպես նաև իրավագիտության, սոցիոլոգիայի, քաղաքագիտության գծով մագիստրոսի, դիպլոմավորված մասնագետի կամ բակալավրի դիպլոմ ունեցող շրջանավարտները և այլ մասնագիտությունների այն շրջանավարտները, ովքեր աշխատում են տնտեսագիտական մասնագիտությամբ:
Դիմում հայտերի շարժի մասին կարող եք տեղեկանալ ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովի մուտքին կից գտնվող տեղեկատվական ցուցատախտակից:

Продолжается  процесс  приема  документов  на  заочный  бакалавриат  и  заочную  магистратуру  в  Армянском  государственном  экономическом  университете. Напомним, что  последний  срок  приема  документов  на   заочный  бакалдавриат  20-ое  сентября  18,00, а    заочную  магистратуру  25-ое  сентября.
Сообщим, как  указано  в  соответствующем  порядке  /3-ий  пункт/, в  приеме  заочной  магистратуры  могут  участвовать  не  только  выпускники,  имеющие  дипломы  бакалавра или  дипломированного  специалиста, магистранта  по  политологии, социологии, правоведения,  а  также  по  экономической,  политехнической,  физикоматематической  специальностям  государственных  и  не  государственных  лицензированных  вузов, бакалавров  и  дипломированных  специалистов  АГЭУ,  но  и    выпускники  др.  специальностей,  которые  работают  по  экономической  специальности.
На    доске  объявлений,  находящейся  у  входа  в  приемную  комиссию  АГЭУ, можете  получить  информацию  о   потоке  заявлений..