Տեղի ունեցավ ՀՊՏՀ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի գիտական խորհրդատվական խորհրդի հերթական ընդլայնված նիստը
Դիտումների քանակ՝ 1216
Այսօր տեղի ունեցավ Տնտեսագիտական համալսարանի «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի գիտական խորհրդատվական խորհրդի ընդլայնված նիստը՝ աշխատանքային արդյունքների ներկայացմանն ուղղված օրակարգային հարցերի  ընդգրկմամբ:
Նիստի մասնակիցներին ողջունելուց հետո ՀՊՏՀ  ռեկտոր, «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի խորհրդատվական խորհրդի նախագահ Կորյուն Աթոյանը ներկայացրեց կենտրոնի նորանշանակ տնօրեն, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Սամվել Ավետիսյանին՝  նիստի մասնակիցների անունից շնորհավորելով և արդյունավետ  աշխատանք մաղթելով:
Այնուհետև կենտրոնի հետազոտությունների ծրագրերում ընդգրկված հետազոտական ուղղությունների ղեկավարները ներկայացրեցին հաշվետու ժամանակաշրջանում կատարված աշխատանքները,  անդրադարձան ակնկալվող արդյունքներին: Ներքին դրամաշնորհներով իրականացվող հետազոտական թեմաների ղեկավարները ներկայացրեցին հետազոտությունների նախնական արդյունքները: Կենտրոնի տնօրեն Սամվել Ավետիսյանը նշեց, որ նախատեսվում է սեմինարների շարք կազմակերպել բոլոր այն ուղղություններով և թեմաներով, որոնց վերաբերյալ արդեն իսկ հետազոտող խմբերն ունեն առարկայական արդյունքներ:
Գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը նիստի մասնակիցներին տեղեկացրեց, որ կենտրոնում կատարվող հետազոտական ուղղությունների և թեմաների վերաբերյալ զեկուցումներ պետք է ընդգրկվեն նաև հոկտեմբերին սպասվող ՀՊՏՀ 23-րդ գիտաժողովի օրակարգում:  Անդրադարձ եղավ ընթացիկ այլ հարցերի  ևս: Ներկայացված զեկուցումներն ընդունվեցին ի գիտություն, իսկ քննարկված հարցերը՝ հաստատվեցին:

Состоялось очередное расширенное заседание научного консультативного совета исследовательского центра АГЭУ «Амберд»
Количество просмотров: 764
Сегодня  состоялось  расширенное  заседание  научного  консультативного  совета  исследовательского  центра  Экономического  университета  «Амберд»,  включившее  в    повестку  дня   вопросы,  направленные  на  представление   результатов работы.
После  приветствия  участников  заседания  ректор  АГЭУ,  председатель  консультативного    совета  исследовательского  центра  «Амберд» Корюн  Атоян  представил   нового  директора  центра,  доктора  экономических  наук, профессора  Самвела  Аветисяна, поздравляя  его  от  имени  участников  заседания   и  желая  продуктивной  работы.
Затем  руководители  исследовательских  направлений,  включенных  в  исследовательские  программы  центра,  представили  проделанные  работы  за отчетный  период  времени,  а  также    обратились  к  ожидаемым  результатам.  Руководители  тем  представили  также  отчеты  исследовательских  тем,  осуществляемых    внутренними  грантами.  Директор  центра  Самвел  Аветисян  отметил,  что  предусматривается  организация  ряда  семинаров  по  всем  тем  направлениям  и  темам, по  поводу  которых  исследовательские  группы  имеют  уже  предметные  результаты.
Проректор  по  научным  вопросам  и  внешним  связям  Гагик  Варданян  сообщил  участникам  заседания,  что доклады  о  проведенных  в  центре  исследовательских  направлений  и  тем  будут  включены  в  повестку  дня  23-ей  научной  сессии  АГЭУ,  ожидаемой  в  октябре.    Были  рассмотрены  текущие и другие  вопросы. Представленные  доклады  были  приняты  к  сведению,  а  обсуждаемые  вопросы  утверждены.