Այսօր ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը զրուցեց ընդունող հանձնաժողովի պարասխանատու քարտուղար Վահան Բաղդասարյանի հետ, ով նշեց, որ հանձնաժողովն այս օրերին ևս լարված աշխատում է: Ինչպես տեղեկացրեց Վ. Բաղդասարյանը, հեռակա բակալավրիատի փաստաթղթերն ընդունվում են մինչև սեպտեմբերի 20-ը, հեռակա մագիստրատուրայինը` մինչև սեպտեմբերի 25-ը: Այս մասին մենք ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, մանրամասներին ծանոթանալու համար այցելեք հետևյալ հղումով՝ http://media.asue.am/upload/HERAKA_YNDUNELUTYUN.pdf:
Բաղդասարյանի տեղեկացմամբ՝ հեռակա բակալավրիատի քննությունները կանցկացվեն սեպտեմբերի վերջին շաբաթ-կիրակի օրերին և հոկտեմբերի առաջին երկու շաբաթ-կիրակիներին, իսկ հեռակա մագիստրատուրայի ընդունելության քննությունները կանցկացվեն հոկտեմբերի 1-ին և 2-ին: Սփյուռքահայ դիմորդների առկա բակալավրիատի քննությունները կկազմակերպվեն օգոստոսի 30-ին:
Նշենք նաև, որ այս պահի դրությամբ մեր համալսարան առկա բակալավրիատ ընդունվածների թիվը համալրվել է ևս 23-ով. մեր բուհ են ընդունվել 18 դիմորդ ԼՂՀ-ից և 5 դիմորդ` ԵՊՀ նախապատրաստական բաժանմունքից: Հիշեցնենք, որ ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքում ավելի վաղ հրապարակվել են նաև այս տարի մեր բուհ ընդունվածների ցուցակները:
Հիշեցնենք նաև, որ ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովն այժմ աշխատում է յուրաքանչյուր աշխատանքային օր, ժամը 9.00-17.30-ը:

Сегодня  отдел  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  беседовал  с  ответственным  секретарем  приемной  комиссии  Вааном  Багдасаряном,  кто  отметил,  что  приемная  комиссия  в  эти  дни  напряженно  работает. Как  сообщил  В.  Багдасарян, прием  документов  заочного  бакалавриата  до  20  сентября. Об  этом  мы  ранее  сообщали, для  подробной  информации  посетите    по следующей  ссылке:  http://media.asue.am/upload/HERAKA_YNDUNELUTYUN.pdf:
По сообщению Багдасаряна,  экзамены  заочного  бакалавриата  пройдут  в  последние  субботние  и  воскресные дни  сентября  и  первые  два  субботних  и  воскресных  дня октября,  а  приемные  экзамены  заочной  магистратуры   пройдут  1-го  и  2-го  октября. Для  зарубежных  армян  экзамены  стационарного  бакалавриата  будут  организованны  30-го  августа.
Отметим  также,  что  на  этот  момент  число  поступивших  в  стационарный  бакалавриат  нашего  университета  восполнилось  еще  23-мя  студентами:  в  наш  вуз  поступили   18 абитуриентов  из  Нагорно-Карабахской Республики  и 5 абитуриентов  из  подготовительного  отделения  ЕГУ.  Напомним, что  ранее  в  официальном  сайте  АГЭУ  были  опубликованны   списки  поступивших  в  этом  году  в  наш  вуз.
Напомним  также,  что  приемная  комиссия  АГЭУ  сейчас  работает  ежедневно в  рабочие  дни  с 9.00 – 17.30.