ՀՀ պետական և ոչ պետական բուհերի առկա ուսուցման 2013 թվականի բակալավրիատի ընդունելության անվճար և վճարովի ուսուցման մրցույթների արդյունքները հրապարակվել են երեկ՝ հուլիսի 15-ին: ՀՊՏՀ ուսումնամեթոդական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Պարույր Քալանթարյանի տեղեկացմամբ՝ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարան...
Հոկտեմբերի 20-ին և 21-ին ՀՊՏՀ-ում տեղի են կունենա հեռակա ուսուցմամբ բակալավրիատի ընդունելության վերջին քննությունը «Օտար լեզու» առարկայից: Քննական երկու օրերի ընթացքում քննություն կհանձնի 450 դիմորդ: Այս մասին ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Միքայել Թավադյանը: Վերջինս տեղեկացրեց նաև, որ քննության առաջին օրը 106 հոգի քննություն կհանձնի «Անգլերեն» առարկայից, 14-ը` «Ռուսերեն»-ից, 7-ը`«Գերմաներեն»-ից: Երկրորդ օրը 101 դիմորդ քննություն...

Результаты  конкурсов  приема в  бакалавриат бесплатной и  платной  систем  стационарного  обучения  государственных  и  не  государственных  вузов  РА  2013  года   были  опубликованы  вчера  15-го  июля.  По  сообщению  проректора  АГЭУ  по учебнометодическим  работам  Паруйра  Калантаряна,  в  Армянский  государственный ...
20 и 21 октября в АГЭУсостоится последний приемный экзамен в бакалавриат заочного обучения по предмету «Иностранный языкւ» . В течение двух дней экзамен сдадут 450 абитуриентов.Об этом сообщил отделу информации и связей с общественностью ответственный секретарь приемной комиссии Микаел Тавадян. Он сообщил также,что в первый день экзамен сдадут по английскому языку 106 человек, по русскому языку -14, по немецкому языку - 7. Во второй день сдадут экзамен по английскому языку 101, по русскому языку...