Ավարտվեցին ուսումնական պարապմունքներն ու ստուգարքները (լուսանկարներ)
Ավարտին է մոտենում ևս մեկ ուսումնական շրջան: Շուտով կամփոփվի 2012-2013 ուսումնական տարին: Այսօր մեր բուհում ավարտվեցին ուսումնական պարապմունքներն ու ստուգարքները: Հունիսի 10-ից կմեկնարկեն քննությունները, որոնք կտևեն երեք շաբաթ և կավարտվեն հունիսի 25-ին:
Այս տվյալները լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց ՀՊՏՀ ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը:
Մեր համալսարանում այս օրերին իսկական եռուզեռ է. ուսանողները մեծ ոգևորությամբ և եռանդով պատրաստվում են քննություններին:
Նախաքննական «անհանգիստ» տրամադրությունները և ուսանողական իրարանցումները սկսվում են մեր բուհի բակից` ներհամալսարանական մթնոլորտին հաղորդելով երիտասարդական թարմ շունչ: Բոլոր ուսանողներին մաղթում ենք հաջող քննական շրջան:
Նշենք նաև, որ այս տարվա շրջանավարտների համար բուհի ղեկավարությունը պատրաստում է հաճելի անակնկալ՝ ավարտական շքեղ միջոցառման տեսքով: Այսինքն՝ հարազատ բուհը շրջանավարտներին դիպլոմները կհանձնի և մեծ կյանք կճանապարհի հիշարժան արարողությամբ: Սպասվող այս իրադարձության մասին մենք պատշաճ կտեղեկացնենք առաջիկայում, սիրելի շրջանավարտներ:

Закончились учебные занятия и зачеты (фотографии)
К  концу  подходит  еще  одна  учебная  сессия. Скоро  завершится 2012-2013  учебный  год.  Сегодня  в  нашем  вузе  закончились  учебные  занятия  и  зачеты.  С  10-го  июня  начнутся  экзамены,  которые  продлятся  3  недели  и  завершатся  25-го  июня.
Эти  данные  сообщил  отделу  информации  и  связей  с  общественностью  проректор  по  учебноорганизационным  работам  АГЭУ  Мирдат  Арутюнян. В  эти  дни  в  нашем  вузе  настоящая  суматоха,  студенты  с  большим  воодушевлением  и  энергией готовятся  к  экзаменам.
Предэкзаменационное  «неспокойное» настроение  и  студенческий   переполох   начинаются  со  двора  нашего  вуза,  передавая  университетской   атмосфере молодежный  свежий  дух. Всем  студентам  желаем  успешной  сессии.
Отметим  также,  что  для   выпускников  этого  года  руководство  вуза  готовит  интересный  сюрприз  в  виде  выпускного  роскошного  мероприятия. То  есть, родной  вуз  на  торжественной  церемонии  вручит  выпускникам  дипломы  и проведет  их   в  добрый  путь.