Դիտումների քանակ՝ 881
Այսօր ՀՊՏՀ մեծ դահլիճում տեղի ունեցավ գալահամերգ, որտեղ ՀՊՏՀ տաղանդաշատ ուսանողները հանդես եկան երգ ու պարով: Համերգի վերջում ամփոփվեցին «Ուսանողական գարուն 2013» փառատոնի արդյունքները, հաղթողները պարգևատրվեցին պատվոգրերով և մրցանակներով:
Նշենք, որ նախորդ օրերի ելույթներում հանդես էին եկել ՀՊՏՀ կառավարման, ֆինանսական, ինֆորմատիկայի և վիճակագրության, մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման, տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների, հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետների ՈՒՀԱ թիմերը:
Թիմերից յուրաքանչյուրը ներկայացել էր ինքնատիպ հումորային ծրագրով: Դահլիճի թնդացող ծափողջույններն ու մասնակիցների լիաթոք ծիծաղը փաստում էին ՈՒՀԱ թիմերի լավ պատրաստվածությունն ու հետաքրքիր ելույթներով հանդես գալը. թիմերը ուսանողական կյանքին առնչվող տարբեր իրավիճակներ խաղարկել էին հումորային մի շարք ժանրերում:
«Ուսանողական գարուն 2013» փառատոնի շրջանակներում տեղի ունեցած «Ի՞նչ, որտե՞ղ, ե՞րբ» խաղի հաղթողների պատվոգրերը հանձնեց ՀՊՏՀ «Index Pro» գիտակների թիմի ավագ Հարություն Արզումանյանը: Այսպիսով, 1-ին պատվավոր տեղը զբաղեցրեց մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետը, 2-րդ տեղը` ֆինանսական, երրորդը` կառավարման ֆակուլտետները:
Երգի մրցույթում մրցանակային տեղերը բաշխվեցին հետևյալ կերպ. 1-ին տեղը գրավեց Շուշան Արմենակյանը, 2-րդ տեղը` Քնարիկ Գրիգորյանը, 3-րդ տեղը` Սյուզի Խաչատրյանը: Շնորհալի աղջիկներին պատվոգրերը հանձնեց կառավարման կառավարման ֆակուլտետի ուսխորհրդի նախագահ Գրիշա Ամիրխանյանը:
Պարի մրցույթում 1-ին տեղը զբաղեցրեց Աննա Շաշիկյանը, 2-րդ տեղը` Կարինե Հարությունյան և Նարեկ Նորեյան զույգը, 3-րդ տեղը` Մերի Գրիգորյան և Էլեն Ուլյան զույգը: Մրցանակակիրներին պատվոգրերով պարգևատրեց «Էկոնոմ պլյուս» ամսագրի գլխավոր խմբագիր Հայկ Բեջանյանը:
ՈՒՀԱ մրցանակակիրներին պարգևատրեց ՀՊՏՀ ուսխորհրդի փոխնախագահ Սերգեյ Խառատյանը: «Լավագույն դերասան» հատուկ կոչմանն արժանացան և պատվոգրեր ստացան Հայկ Ասատրյանը, Դավիթ Մինասյանը, Սարգիս Հովհաննիսյանը, իսկ Մարիամ Ոսկանյանն արժանացավ «Լավագույն դերասանուհի» կոչմանը:
Ֆինանսական ֆակուլտետի թիմն արժանացավ «Հանդիսատեսի համակրանք» և «Լավագույն տեսահոլովակ» մրցանակներին, «Լավագույն երաժշտական համար» կոչմանն արժանացավ ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետը: «Լավագույն ծրագիր» կոչմանն արժանացավ, այսինքն` հաղթող ճանաչվեց հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետը:

Сегодня  в  большом  зале  АГЭУ  состоялся  гала-концерт, на  котором  талантливые  студенты  АГЭУ  выступили  песнями  и  танцами. В завершении  концерта  обобщили  результаты  фестиваля  «Студенческая весна 2013», победители  были  награждены  грамотами и  призами.
Отметим, что  в    предыдущие  дни  выступили  команды  КВН  факультетов  АГЭУ: управления, финансового, информатики  и  статистики, маркетинга  и  организации  бизнеса, регулирования  экономики  и  МЭО, бухгалтерского  учета  и  аудита.
Каждая  команда  представилась  оригинальной программой. Громкие  аплодисменты  зала  и  искренний  смех  участников  свидетельствовали  о  хорошей  подготовленности  команд  КВН  и  об интересных  выступлениях: команды  в  различных сатирических  жанрах разыграли  различные  ситуации, касающиеся  студенческой  жизни. Грамоты  победителей  игры  «Что? Где? Когда?», прошедшей  в  рамках  фестиваля  «Студенческая  весна 2013», вручил  капитан  команды  знатоков «Index Pro»  АГЭУ  Арутюн  Арзуманян. Таким  образом,  первое  почетное  место  занял  факультет  маркетинга  и  организации  бизнеса, 2-ое  место – финансовый  факультет, 3-е  --  факультет  управления. В  конкурсе  песни  призовые  места  распределились следующим  образом: 1-ое  место  заняла  Шушан  Арменакян, 2-ое  место  -- Кнарик  Григорян, 3-е  место – Сюзи  Хачатрян. Талантливым  девушкам  грамоты  вручил  председатель  студсовета  факультета  управления  Гриша  Амирханян.   В  конкурсе  танцев  1-ое  место  заняла  Анна  Шашикян, 2-ое  место  -- пара  Карине  Арутюнян  и  Нарек  Нореян, 3-е  место – пара  Мери  Григорян  и  Элен  Улян. Призеров  наградил  грамотами  главный  редактор  журнала  «Эконом плюс» Айк  Беджанян. Призеров  КВН  наградил  зампредседателя  АГЭУ  Сергей  Харатян. Особого  звания  «Лучший  артист» удостоились  и  получили  грамоты  Айк  Асатрян, Давид  Минасян, Саргис  Ованнисян, а  Мариам  Восканян удостоилась  звания   «Лучшая  артистка». Команда  финансового  факультета  удостоилась  призов  «Зрительская  симпатия» и «Лучший видеоролик», звания «Лучший музыкальный  номер» удостоился  факультет  информатики  и  статистики.  Звания  «Лучшая программа» удостоился, то  есть  победителем  стал факультет  бухгалтерского  учета  и  аудита.