ՀՊՏՀ-ում այսօր շարունակվեցին «Ուսանողական գարուն 2013» փառատոնի շրջանակում անցկացվող` ՀՊՏՀ ՈՒՀԱ թիմերի միջֆակուլտետային մրցելույթները: Ծափերից թնդացող լեփ-լեցուն դահլիճը մեծ ոգևորությամբ ու բարձր տրամադրությամբ ողջունեց բոլոր մասնակիցներին: Առաջինը բեմահարթակը տրամադրվեց մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի թիմին, որին հաջորդեցին տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների, հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետների ելույթները: Թիմերը ներկայացրեցին մեր կյանքի տարբեր ոլորտներին առնչվող երգիծական մանրապատումներ, ծիծաղաշարժ իրավիճակներ և կատակներ: Ցուցադրվեցին նաև փոքրիկ տեսաֆիլմեր, որոնք զավեշտալի պատմություններ էին ուսանողների կյանքից:
ՈՒՀԱ ֆակուլտետային թիմերի ելույթների արդյունքները կամփոփվեն մայիսի 31-ին, համերգային միջոցառման ժամանակ:
Հիշեցնենք, որ «Ուսանողական գարուն 2013» փառատոնի շրջանակներում անցկացվող ՈւՀԱ ֆակուլտետային թիմերի ելույթները մեկնարկել էին մայիսի 29-ին: Այդ օրը հանդես էին եկել ՀՊՏՀ ֆինանսական, կառավարման, ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետները:

Сегодня  в  АГЭУ  продолжились, проводившиеся  в  рамках  фестиваля  «Студенческая  весна  2013», межфакультетские  конкурсные  соревнования  команд  КВН  АГЭУ.  С  большим  воодушевлением  и  высоким  настроением  зал   бурными  аплодисментами    приветствовал  всех  участников. Первой на  сцену  вышла  команда  факультета  маркетинга  и  организации  бизнеса, за  которой  последовали  выступления  факультетов  регулирование  экономики  и  МЭО, бухгалтерского  учета  и  аудита. Команды  представили  сатирические  миниатюры, касающиеся  различных  областей  нашей  жизни, смешные  ситуации  и  шутки.  Были  показаны  также  маленькие  видеофильмы, забавные   истории  из  жизни  студентов.
Результаты  выступлений  межфакультетских  команд  КВН  будут  обобщены  31-го  мая, во  время  концертного  мероприятия.
Напомним, что конкурс  межфакультетских  команд  КВН, проводившийся  в  рамках  фестиваля  «Студенческая  весна  2013», начался  29-го  мая.  В  этот  день  выступили следующие  факультеты  АГЭУ: финансовый, управления,  информатики  и  статистики.