ՀՊՏՀ մարզադահլիճում այսօր կմեկնարկի վոլեյբոլի աղջիկների առաջնությունը
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, Երևանի պետական համալսարանի մարզադահլիճում ապրիլի 15-ին մեկնարկել էր ՀՀ բուհերի ուսանողների 14-րդ հանրապետական մարզական խաղերի շրջանակում անցկացվող վոլեյբոլի տղաների առաջնությունը: Եզրափակիչ խաղերը տեղի են ունեցել ապրիլի 20-ին: Ցավոք, ՀՊՏՀ վոլեյբոլի տղաների հավաքականին բախտը չի ժպտացել, և մեր տղաները դուրս են մնացել մրցանակային տեղերի համար պայքարից: Մրցաշարի հաղթող է դարձել Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի հավաքականը, 2-րդ հորիզոնականը զբաղեցրել է Հայ-ռուսական (սլավոնական), 3-րդը` Երևանի պետական համալսարանների հավաքականները:
Այսօր, ժամը 14.30-ին մեր համալսարանի մարզադահլիճում Հյուսիսային և Խ. Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի հավաքականների խաղով կմեկնարկի ՀՀ բուհերի ուսանողների 14-րդ մարզական խաղերի շրջանակում անցկացվող վոլեյբոլի աղջիկների առաջնությունը: Ժամը 15. 15-ին մրցասպարեզ դուրս կգան Հայաստանի պետական տնտեսագիտական և Երևանի պետական բժշկական համալսարանների թիմերը: Այնուհետև կհաջորդեն Հայաստանի պետական ճարտարագիտական և Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարանների (ժամը 16.00) և Երևանի պետական և Հայաստանում ֆրանսական համալսարանների հավաքականների խաղերը (ժամը 16.45):
Վոլեյբոլի աղջիկների մրցաշարին մասնակցող 9 թիմերը հանդես կգան երկու ենթախմբով: ՀՊՏՀ հավաքականը ընդգրկվել է 2-րդ ենթախմբում և կմրցի Հյուսիսային, Խ. Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական և Երևանի պետական համալսարանների թիմերի հետ: Հաղթողի կոչման համար կպայքարեն իրենց ենթախմբերում առաջին տեղը զբաղեցրած հավաքականները:

Сегодня в спортзале АГЭУ начнется волейбольное женское первенство
Как  уже  информировали, 15-го  апреля  в  спортзале  Ереванского  государственного  университета в  рамках  14-ых  республиканских  спортивных  игр  студентов  вузов РА  началось  волейбольное  мужское  первенство.      Заключительные  игры   первенства  прошли  20-го  апреля. К  сожалению, сборной  волейбольной  мужской  команде  АГЭУ  не  повезло  и  наши  спортсмены  остались  вне  борьбы  за  призовые  места.  Победителем  первенства  стала  сборная  команда  Армянского  государственного  политехнического  университета, 2-ое  горизонтальное  место  заняла  сборная Армяно-русского (Славянского) ,  а  3-е  место  заняла  команда  Ереванского  государственного  университетов.
Сегодня  в  14.30  в  спортзале  нашего  университета  игрой  сборных  команд  Северного  и  Армянского  государственного  педагогического  имени  Абовяна  университетов  начнется  волейбольное  женское  первенство,  проводимое   в  рамках  14-ых  спортивных  игр студентов  вузов  РА.  В  15.15  на  спортплошадку    выйдут  команды  Армянского  государственного  экономического  и  Ереванского  государственного  медицинского  университетов.  Затем  последуют  игры  сборных  команд  Армянского  государственного  политехнического  и  Государственного  лингвистического  имени  В.  Брюсова  университетов (в  16.00), Ереванского гсударственного  и  Армянского  финансового  университетов. (в 16.45).  9  команд,  участвующих  в  женском  волейбольном  первенстве, выступят  в  двух  подгруппах.  Сборная  команнда  АГЭУ  входит  во  2-ую  подгруппу  и  будет  соревноваться  с  командами  Северного, Армянского  государственного  педагогического  имени  Х.  Абовяна  и  Ереванского  государственного  университетов. За  звание  победителя  будут  соревноваться  сборные  команды,  занявшие  в  своих  подгруппах  первое  место. Успеха  и  победы  желаем  нашим  спортсменкам.