Այսօր կմեկնարկի ուսանողների 14-րդ հանրապետական մարզական խաղերի բասկետբոլի աղջիկների առաջնությունը
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, մարտի 12-ին Երևանի պետական համալսարանի մարզադահլիճում բասկետբոլի տղաների առաջնությունով մեկնարկել էին ուսանողների 14-րդ հանրապետական մարզական խաղերը: Առաջնության անդրանիկ մրցաշարի ավարտից և խաղերը հունի մեջ մտնելուց հետո, համաձայն մարզաշխարհում ընդունված կարգի, այսօր, ժամը 15.00-ին Հայ-ռուսական (սլավոնական) համալսարանում տեղի կունենա նաև ուսանողական մարզական խաղերի բացման հանդիսավոր արարողություն: Հանդիսավոր մասի ավարտից հետո կմեկնարկի բասկետբոլի աղջիկների առաջնությունը, որին կմասնակցեն հանրապետության տարբեր բուհերի հավաքականներ: ՀՊՏՀ աղջիկների հավաքականը ժամը 17.30-ին կմրցի Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանի թիմի հետ: Այս մասին մեզ հայտնեց ֆիզդաստիարակության, արտակարգ իրավիճակների և քաղպաշտպանության ամբիոնի վարիչի ժամանակավոր պաշտոնակատար Սիմոն Հակոբյանը: Վերջինս հույս հայտնեց, որ ՀՊՏՀ բասկետբոլիստ աղջիկները գեղեցիկ ու դիտարժան խաղ կցուցադրեն:
Բասկետբոլի աղջիկների առաջնության բոլոր խաղերը տեղի կունենան Հայ-ռուսական (սլավոնական) համալսարանի մարզադահլիճում:
Տեղեկացնենք նաև, որ բասկետբոլի տղաների առաջնությունը եզրափակվել է մարտի 16-ին: Առաջին հորիզոնականը զբաղեցրել է Գյումրու մանկավարժական, երկրորդը՝ Երևանի պետական, 3-րդը՝ Երևանի պետական բժշկական համալսարանների թիմերը: ՀՊՏՀ բասկետբոլիստ տղաները գրավել են 5-րդ տեղը:
Լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը հաջողություն է մաղթում մեր բասկետբոլիստուհիներին այսօր սպասվելիք խաղում:

Как  раннее  уже  сообщали, 12-го  марта  в  спортзале  Ереванского  государственного  университета, баскетбольным  мужским первенством   начались  студенческие  14-ые  республиканские  спортивные  игры. После  завершения  первых  соревнований,  согласно принятому  порядку  в  спортивном  мире, сегодня  в  15.00   в  Армяно-русском  (Славянском)  университете  состоится  торжественная  церемония  открытия  спортивных  игр. После  торжественной  части  начнется  баскетбольное  первенство  среди  женских  команд, в  котором  будут  участвовать  сборные  команды  разных  вузов  Армении.  Баскетболистки  АГЭУ  в 17.30  будут  соревноваться  с  командой  Армянского  национального  аграрного  университета. Об  этом  нам  сообщил исполняющий  обязанности  заведующего  кафедры  физвоспитания, ЧС  и  ГО  Симон  Акопян. Он  уверен,  что  баскетболистки  АГЭУ  покажут  красивую  и  интересную  игру.
Все  игры    баскетбольного женского первенства    состоятся  в  спортзале  Армяно-русского  (Славянского)  университета. Сообщим  также,  что  баскетбольное  мужское  первенство  завершилось  16-го  марта. Первое  горизонтальное  место  заняла  команда  Гюмрийского  педагогического  университета, второе  место – команда Ереванского  государственного, третье  место -  команда  Ереванского  государственного  медицинского университетов.   Баскетболисты  АГЭУ  заняли  5-ое  место. Отдел  информации  и  связей  с  общественностью  желает  успехов  баскетболисткам  в  сегодняшней  игре.