Այսօր կմեկնարկի ուսանողների 14-րդ հանրապետական մարզական խաղերի բասկետբոլի աղջիկների առաջնությունը
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, մարտի 12-ին Երևանի պետական համալսարանի մարզադահլիճում բասկետբոլի տղաների առաջնությունով մեկնարկել էին ուսանողների 14-րդ հանրապետական մարզական խաղերը: Առաջնության անդրանիկ մրցաշարի ավարտից և խաղերը հունի մեջ մտնելուց հետո, համաձայն մարզաշխարհում ընդունված կարգի, այսօր, ժամը 15.00-ին...
ՀՊՏՀ ձեռքի գնդակի հավաքականը նվաճել է արծաթե մեդալ
Հոկտեմբերի 6-ին` շաբաթ օրը, ավարտվել է հանրապետական ուսանողական 13-րդ մարզական խաղերի ձեռքի գնդակի տղաների առաջնությունը: ՀՊՏՀ հավաքականը, վճռական խաղում հաղթելով Արցախի պետական համալսարանի թիմին, 6 միավորով զբաղեցրել է 2-րդ հորիզոնականը և նվաճել արծաթե մեդալ: Այս մասին ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ...
ՀՊՏՀ ձեռքի գնդակի տղաների հավաքականը երեկ հաղթել է ՀՊՃՀ-ի թիմին
13-րդ հանրապետական ուսանողական մարզական խաղերի ձեռքի գնդակի տղաների առաջնությունում երեկ ՀՊՏՀ հավաքականը խաղացել է ՀՊՃՀ-ի թիմի հետ: Համառ ու լարված պայքարում մեկ գնդակի առավելությամբ (19:18) հաղթել են մեր մարզիկները: Այս մասին լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության ամբիոնի...
ՀՊՏՀ ձեռքի գնդակի տղաների հավաքականն այսօր կմրցի ՀՊՃՀ թիմի հետ
Երեկ, 13-րդ հանրապետական ուսանողական մարզական խաղերի ձեռքի գնդակի տղաների առաջնության առաջին օրը, ՀՊՏՀ հավաքականը խաղացել է ԵՊՀ թիմի հետ և գրանցել պարտություն: Այս մասին մեզ հայտնեց ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության ամբիոնի դոցենտ Կառլեն Սարգսյանը: Վերջինիս տեղեկացմամբ`այսօր, ժամը 18.00-ին մեր տղաները կխաղան Հայաստանի...
Երեկ տեղի է ունեցել հանրապետական ուսանողական 13-րդ մարզական խաղերի թենիսի տղաների առաջնությունը: ՀՊՏՀ թենիսի հավաքականի մարզիչ Էդուարդ Ամիրխանյանի տեղեկացմամբ` մեր մարզիկները մրցաշարում ներդրել են իրենց ողջ ուժերը և գեղեցիկ խաղ ցուցադրել: Նրանք հաղթել են Երևանի պետական ճարտարապետաշինարարական (3:1), Վ. Բրյուսովի...
Ստեփանակերտցիները` Հայաստանի Հանրապետության վոլեյբոլի առաջնության գավաթակիր
Դեկտեմբերի 4-ին ավարտվեց ՀՊՏՀ մարզադահլիճում մեկնարկած Հայաստանի Հանրապետության վոլեյբոլի գավաթի տղաների առաջնությունը: Եզրափակչում Արցախի մայրաքաղաքի` Ստեփանակերտի հավաքականը, խաղալով Երևանի ֆիզիկուլտուրայի ինստիտուտի «ՖԻՄԱ» ակումբի թիմի հետ, 3:0 հաշվով փայլուն հաղթանակ տարավ և պատմության մեջ առաջին անգամ նվաճեց ՀՀ վոլեյբոլի տղաների առաջնության գավաթը: Շնորհավորում ենք ստեփանակերտցիներին և մաղթում նորանոր հաղթանակներ: ՀՊՏՀ Լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժին

Как  раннее  уже  сообщали, 12-го  марта  в  спортзале  Ереванского  государственного  университета, баскетбольным  мужским первенством   начались  студенческие  14-ые  республиканские  спортивные  игры. После  завершения  первых  соревнований,  согласно принятому  порядку  в  спортивном  мире, сегодня  в  15.00  ...
Сборная команда АГЭУ по ручному мячу завоевала серебрянную медаль
В субботу 6-го октября закончилось мужское первенство по ручному мячу республиканских студенческих 13-ых спортивных игр. Сборная АГЭУ в решающей игре , победив команду Арцахского государственного университета, заняла 2-ое горизонтальное, набрав 6 баллов, и завоевала серебрянную медаль. Об этом сообщил отделу информации...
Вчера мужская сборная команда АГЭУ по ручному мячу победила команду АГИУ
Вчера на первенстве 13-ых республиканских студенческих спортивных игр по ручному мячу сборная команда АГЭУ играла с командой АГИУ. В упорной и напряженной борьбе на один балл (19:18) победили наши спортсмены. Об этом отделу информации и связей с общественностью АГЭУ сообщил заведующий кафедрой физвоспитания Левон...
Сегодня сборная команда по ручному мячу АГЭУ будет соревноваться с командой АГИУ
Вчера в первый день первенства 13-ых республиканских студенческих спортивных игр по ручному мячу, сборная команда АГЭУ сыграла с командой ЕГУ и понесла поражение. Об этом нам сообщил доцент кафедры физвоспитания Карлен Саргсян. По его сообщению, сегодня в 18.00 наши студенты сыграют со сборной командой Армянского...
Вчера состоялось первенство по настольному теннису в рамках 13 республиканских спортивных игр. По сообщению тренера сборной АГЭУ Эдуарда Амирханяна, наши спортсмены выложились полностью и показали красивую игру. Они одержали победу над командами Ереванского государственного инженерно-строительного (3:1), лингвистическоо...