Դիտումների քանակ՝ 616
Այսօր Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի խորհրդի նախագահ, ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի ծննդյան օրն է, ինչի առիթով ՀՊՏՀ ռեկտոր, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական կազմի և ուսանողության անունից շնորհավորանքի խոսք է հղել: Այն ներկայացնում ենք ստորև.
Մեծարգո Հովիկ Արգամի
Առիթ ունենք ուրախությամբ արձանագրելու, որ այսօր Ձեր ծննդյան օրն է, Ձեր` պետական գործչի, մեր բուհի խորհրդի ղեկավարի ու բարեկամի ծննդյան հոբելյանը: Այն առիթ է տալիս մեզ` ՀՊՏՀ ղեկավարությանը, պրոֆեսորադասախոսական կազմին և ուսանողությանը հղելու Ձեզ ջերմ շնորհավորանքներ, ցանկանալու առողջություն, անսպառ եռանդ ու կորով, կյանքի վերընթաց ուղի:
Առիթն օգտագործելով, որպես առհավատչյա հարգանքի ու երախտագիտության, պետք է փաստենք, որ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանն ի դեմս Ձեզ` վայելում է բացառիկ մարդկային ու մասնագիտական հատկանիշներով օժտված ղեկավարի հոգածությունն ու ուշադրությունը:
Ցանկանում ենք, որ այս հոբելյանը Ձեր արգասաբեր գործունեությունը հարստացնի նորանոր դրվագներով, որոնք ծառայեցնում եք մեր ժողովրդի բարեկեցիկ ու հուսալի ապագայի կերտմանը:
Թող գալիք տարիները հարստացնեն Ձեր կենսափորձը, լեցուն լինեն անձնական ու աշխատանքային նորանոր գեղեցիկ էջերով:

Сегодня день рождения председателя совета Армянского государственного экономического университета, председателя Национального Собрания РА Овика Абраамяна, по поводу которого ректор АГЭУ, доктор экономических наук, профессор Корюн Атоян от имени профессорско-преподавательского коллектива и студентов направил поздравительное послание, что и представляем ниже:
Многоуважаемый Овик Аргамович
Имеем повод для праздничного отзыва, сегодня день Вашего рождения, юбилей государственного деятеля, руководителя совета нашего вуза и друга. Это дает повод нам : руководству АГЭУ, профессорско-преподавательскому коллективу и студентам направить Вам теплые поздравления, пожелать здоровья, нескончаемой энергии и сил, восходящей пути жизни. Пользуясь случаем, в знак уважения и признательности, отметим, что Армянский государственный экономический университет в Вашем лице пользуется заботой и вниманием руководителя, наделенного исключительно человеческими и специальными
качествами. Желаем, чтоб этот юбилей новыми эпизодами обогатил Вашу плодотворную деятельность, которая служит повышению благосостояния и построению надежного будущего нашего народа.
Пусть последующие годы обогатят Ваш жизненный опыт, будут насыщены личными и рабочими новыми красивыми страницами.