ՀՀ 18-րդ հանրապետական ուսանողական մարզական խաղերի աշնանային փուլի  շրջանակում հոկտեմբերի 7-ին տեղի է ունեցել հրաձգության առաջնությունը, որին մասնակցել են 8 բուհերի ուսանող-հրաձիգներ:
Աղջիկների անհատական մրցապայքարում 1-ին տեղն է զբաղեցրել  ՀՊՏՀ ֆինանսական ֆակուլտետի 4-րդ կուրսի ուսանողուհի Նարինե Հակոբյանը: Թիմային պայքարում ՀՊՏՀ հրաձիգները զբաղեցրել են 2-րդ հորիզոնականը՝ զիջելով ԵՊՀ թիմին: Այս մասին տեղեկացնում է մեր համալսարանի ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի դոցենտ, հրաձգության բաժանմունքի մարզիչ Հակոբ Կյոկչյանը:
«Մրցումներն անցկացվել են մարտական «Մարգուլին» տեսակի ատրճանակով, իսկ մեր բաժանմունքում ուսանողները մարզվում են հրացանով, բայց երկուսի դեպքում էլ սկզբունքը  նույնն է: Ընդհանուր առմամբ մեր ուսանողների մասնակցությունը հաջող էր»,-ասաց մարզիչը:
Հավելենք, որ ՀՊՏՀ հրաձիգների թիմը հանդես է եկել հետևյալ կազմով՝ Նարինե Հակոբյան, Էդգար Ղամբարյան (ֆինանսական ֆակուլտետ), Նորայր Անտոնյան (ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետ):

7 октября, в рамках осеннего этапа 18-ых республиканских студенческих спортивных игр РА состоялся чемпионат по стрельбе, в котором приняли учасие студенты-стрелки из 8 вузов.
В индивидуальном зачете состязаний среди девочек студентка 4-ого курса финансового факультета АГЭУ завоевала 1-ое место. В командной борьбе стрельки АГЭУ заняли 2-ое место уступая команде ЕГУ. Об этом нам сообщает доцент кафедры физвоспитания, по ЧС гражданской обороны, тренер секции по стрельбе Акоп Кекчян.
Добавим, что команда стрелков АГЭУ выступала в следующем составе: Нарине Акопян, Эдгар Гамбарян (финансовый факультет), Норайр Антонян (факультет информатики и статистики).