Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ, ՀՊՏՀ խորհրդի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորանք է հղել «Տնտեսագետ» ամսագրի 35–ամյակի կապակցությամբ։ Այն ներկայացնում ենք ստորև.
Հայ մամուլի մեծ ընտանիքում այս տարի իր հիմնադրման 35–ամյակն է տոնում Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի «Տնտեսագետ» պաշտոնաթերթը։
Արդեն 35 տարի՝ «Տնտեսագետն» իր ուրույն տեղն ունի Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի կյանքում՝ լինելով բուհական իրադարձությունների վավերագիրը, համալսարանականների լավ և սպասված ընկերը։ Ավելի քան 3 տասնամյակ կայացման ճանապարհ անցած ամսագիրը այսօր ևս շարունակում է պատվով կատարել իր առաքելությունը՝ սերունդների կրթման և դաստիարակման գործում պահպանելով իր անգնահատելի ներդրումը։
Սև–սպիտակ տպագրությամբ լույս ընծայվող ամսագիրը տեխնոլոգիաների զարգացման մեր դարաշրջանում անմասն չի մնացել ներկա զարգացումներից և արդեն մեկ տարի՝ «Տնտեսագետը» լույս է ընծայվում բոլորովին նոր որակով՝ թե արտաքին տեսքի, թե բովանդակության իմաստով։ Հիմա այն հրատարակվում է ամբողջությամբ գունավոր, երկամսյա պարբերականությամբ։ Բովանդակային առումով ևս ամսագիրը սահմանել է բարձր նշաձող, որին հասնելու համար լուրջ ջանքեր են գործի դրվում։ «Տնտեսագետի» լույս ընծայմամբ զբաղվող լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը ամսագրի բարձր մակարդակն ապահովելու համար անընդհատ որոնումների մեջ է։

Председатель Национального Собрания Республики Армения, председатель совета АГЭУ Овик Абраамян направил поздравления к 35-летию ежемесячного журнала “Тнтесагет”. Это представляем ниже:
В этом году в большой семье армянской печати свое 35-летие со дня основания празднует официальный журнал “Тнтесагет” Армянского государственнмого экономического университета. Уже 35 лет “Тнтесагет” имеет свое особое место в жизни Армянского государственного экономического университета, став документов вузовских событий, хорошим и желанным другом студентов университета. Сегодня, пройдя путь в 3 десятилетия, журнал продолжает с честью выполнять свою миссию: обучение поколений и, храня свое бесценное вложение, в деле воспитания. Черно-белое издание, вышедшего в свет журнала, в период технологического развития не осталось в стороне от развитий в настоящее время и уже год, как “Тнтесагет” выходит в свет в новом качестве как во внешнем виде, так и в содержательном. Сейчас он издается полностью цветным и периодически через каждые два месяца. По содержанию также журнал установил высокую планку, для достижения которой потребовались серьезные усилия. Отдел информации и связей с общественностью, который занят выходом в свет “Тнтесагета”, для обеспечения высокого уровня журнала находится постоянно в поисках. Поздравляем “Тнтесагет” с юбилеем и желаем новых приобретений.