Դիտումների քանակ՝ 1248
ՀՊՏՀ դահլիճում  այսօր բարձր տրամադրություն ու տոնական մթնոլորտ էր: ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ անցկացվող «Ուսանողական աշուն 2012» մարզամշակութային փառատոնի միջոցառումների շրջանակում սկսվեց ՈՒՀԱ-ների (ուրախների և հնարամիտների ակումբի) միջֆակուլտետային առաջնությունը: Դահլիճը բուռն ծափերով դիմավորեց ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի նախագահ Սևակ Խաչատրյանին, ով  ողջունեց հանդիսատեսին, փառատոնի բոլոր մասնակիցներին, հատկապես առաջին կուրսեցիներին:
«Մեր փառատոնը մեծ ոգևորություն է առաջացրել ուսանողության շրջանում: Բազմաթիվ ուսանողներ, հատկապես առաջին կուրսեցիներ, ներգրավվել են թե' մարզական, թե' մշակութային, թե' ինտելեկտուալ միջոցառումներում` ապացուցելով, որ ձգտում են իրենց առօրյան դարձնել բազմաբովանդակ»,-ասաց Սևակ Խաչատրյանը` իր երախտագիտությունն ու շնորհակալությունը հայտնելով ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանին, Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամին` մշտապես  ուսանողներին կողքին լինելու, նրանց մշտապես աջակցելու համար:
Մինչ բեմահարթակ դուրս կգային ֆակուլտետների  ՈՒՀԱ-ները, ուսխորհրդի նախագահը կատարեց մարզական միջոցառումների ընթացքում հաղթողների մրցանակաբաշխության հանդիսավոր արարողություն: Սևակ Խաչատրյանը նախ  հատուկ շնորհակալություն հայտնեց  ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության ամբիոնի ամբողջ աշխատակազմին` մարզական միջոցառումների կազմակերպական աշխատանքներում ցուցաբերած աջակցության, տարբեր մարզաձևերի մրցաշարերը բարձր մակարդակով անցկացնելու  համար և  պատվոգիր ու նվերներ հանձնեց ֆիզդաստիարակության ամբիոնի վարիչ Լևոն Սամվելյանին: Այնուհետև ուսխորհրդի նախագահը պատվոգրեր, մրցանակներ և մեդալներ հանձնեց նաև մարզական մրցումներում առաջին երեք հորիզոնականները զբաղեցրած ֆակուլտետների թիմերին և լավագույնը ճանաչված մարզիկներին:
Մրցանակաբաշխության հանդիսավոր արարողությունից հետո  հանդիսավարները ազդարարեցին ուրախների և հնարամիտների ակումբների ելույթների մեկնարկը և ներկայացրեցին մրցատյանի կազմը` ուսանողական խորհրդի նախագահ Սևակ Խաչատրյան, փոխնախագահ Սերգեյ Խառատյան, կարիերայի և մարքեթինգի կենտրոնի պետ Կարեն Բաբաջանյան, ֆինանսական ֆակուլտետի փոխդեկան Վահե Միքայելյան, մարքեթինգի ամբիոնի դասախոս Նարեկ Ղուկասյան և կառավարման ֆակուլտետի փոխդեկան  Մերի Բադալյան: Հայտարարվեցին նաև այսօր ելույթ ունեցող  երեք ֆակուլտետների անունները: Առաջինը բեմահարթակ դուրս եկավ մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի թիմը, որին հաջորդեցին կառավարման ու ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետների թիմերը:
Վաղը, նոյեմբերի 29-ին ելույթներով հանդես կգան ֆինանսական, տնտեսության կարգավորման ու  ՄՏՀ, հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետները, և կամփոփվեն արդյունքները:

Сегодня в зале АГЭУ было приподнятое настроение и праздничная атмосфера. По инициативе студенческого совета АГЭУ в рамках проведенных мероприятий
спортивно-культурного фестиваля "Студенческая осень 2012", началось межфакультетское первенство КВН-ов (клуба веселых и находчивых). Зал бурными
аплодисментами встретил председателя студенческого совета АГЭУ Севака Хачатряна, который приветствовал зрителей, всех участников фестиваля, особенно
первокурсников.
«Наш фестиваль породил большую воодушевленность среди студентов. Множество студентов, особенно первокурсников, вовлечены и в спортивные, и культурные, и
интеллектуальные мероприятия, доказывая , что хотят свои будни сделать содержательными",- сказал Севак Хачатрян, выражая свою признательность и
благодарность ректору АГЭУ Корюну Атояну, Армянскому молодежному фонду за постоянную поддержку студентам.
До выхода на сцену факультетских команд КВН, председатель студенческого совета при торжественной церемонии вручил призы победителям спортивных
мероприятий. Во-первых, Севак Хачатрян поблагодарил весь коллектив кафедры физвоспитания за поддержку и помощь в организации спортивных мероприятий,
за высокий уровень проведения соревнований по различным видам спорта и вручил грамоту и подарки заведующему кафедрой физвоспитания Левону Самвеляну.
Затем председатель студсовета вручил грамоты, призы и медали командам факультетов, занявшим в спортивных соревнованиях первые три горизонтальные, и
лучшим тренерам.
После торжественной церемонии вручения призов ведущие объявили о начале выступлений клубов веселых и находчивых и представили состав жюри:
председатель студенческого совета Севак Хачатрян, зампредседателя Сергей Харатян, начальник центра карьеры и маркетинга Карен Бабаджанян, замдекан
финансового факультета Ваге Микаелян, преподаватель кафедры маркетинга Нарек Гукасян и замдекан факультета управление Мери Бадалян. Объявили также
названия трех факультетов, выступающих сегодня. Первыми на сцену вышла команда факультета маркетинга и организация бизнеса, за которой последовали
команды факультетов управление и информатики и статистики.
Завтра 29-го ноября выступят факультеты финансовый, регулирование экономики и бухгалтерского учета и аудита, и обобщатся результаты.