«Իմ նկարչությունը հոգու, զգացմունքների նկարչություն է». ՀՊՏՀ ուսանողուհու հերթական մրցանակը
«Իմ նկարչությունը հոգու, զգացմունքների նկարչություն է. սիրում եմ կտավին հանձնել մարդկային հոգու հույզերն ու ապրումները, որքան էլ դրանք, երբեմն, տխուր տրամադրություն են հաղորդում ու մտորելու առիթ դառնում»,- ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում ասաց ՀՊՏՀ մակրոտնտեսական կանխատեսում...
«Ուսանողական աշուն 2012» մարզամշակութային փառատոնի հաղթող ճանաչվեց կառավարման ֆակուլտետը
Մեր բուհում այսօր տեղի ունեցավ «Ուսանողական աշուն 2012» մարզամշակութային փառատոնի եզրափակումը՝ երգի, պարի, «Ժողն իմ աչքերով» խորագրով տեսաֆիլմերի միջֆակուլտետային մրցույթի ամփոփմամբ: Այսօր ևս ՀՊՏՀ մեծ դահլիճում հավաքված հանդիսատեսը ջերմ ծափերով աջակցեց ու ոգևորեց մասնակիցներին: Բեմահարթակը տրամադրվեց ֆակուլտետների...
ՀՊՏՀ դահլիճում այսօր բարձր տրամադրություն ու տոնական մթնոլորտ էր: ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ անցկացվող «Ուսանողական աշուն 2012» մարզամշակութային փառատոնի միջոցառումների շրջանակում սկսվեց ՈՒՀԱ-ների (ուրախների և հնարամիտների ակումբի) միջֆակուլտետային առաջնությունը: Դահլիճը բուռն ծափերով դիմավորեց...
Գեղանկարների միջֆակուլտետային մրցույթ՝ «Ուսանողական աշուն-2012» փառատոնի շրջանակներում
«Ուսանողական աշուն-2012» մարզամշակութային փառատոնի շրջանակներում Երևանի օղակաձև զբոսայգու ՀՊՏՀ-ին հարող տարածքում այսօր, ժամը 14.30-ին մեկնարկեց գեղանկարների միջֆակուլտետային մրցույթը` ազդարարելով մշակութային միջոցառումների սկիզբը: ՀՊՏՀ բոլոր ֆակուլտետների 3-ից 4 շնորհալի ուսանողներից բաղկացած թիմերն այս անգամ...
Տեղի ունեցավ ՀՊՏՀ «Ուսանողական աշուն-2012» մարզամշակութային փառատոնի բացման հանդիսավոր արարողությունը (լուսանկարներ)
ՀՊՏՀ մարզադահլիճում տոնական մթնոլորտում այսօր տեղի ունեցավ «Ուսանողական աշուն-2012» մարզամշակութային փառատոնի բացման հանդիսավոր արարողությունը` ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի, պրոռեկտորների, ֆակուլտետների դեկանների, ՈՒԽ նախագահ Սևակ Խաչատրյանի, դասախոսների և ուսանողների մասնակցությամբ։ Երաժշտության հնչյուների ներքո...

«Moя живопись – живопись души, чувств»: очередной приз студентки АГЭУ
« Моя живопись – живопись души, чувств: люблю на полотно передавать волнения и переживания человеческой души, несмотря на то, что они иногда и передают печальное настроение и дают возможность раздумьям»,- сказала в своей беседе с отделом информации и связей с общественностью студентка 4-го курса по специальности...
Победителем спортивно-культурного фестиваля «Студенческая осень 2012» стал факультет управление
Сегодня в нашем вузе состоялось заключительное мероприятие спортивно-культурного фестиваля «Студенческая осень 2012», обобщающее межфакультескими конкурсами по танцам, пению, фильмами на тему “Нархоз моими глазами”. Сегодня также в большом зале АГЭУ зрители теплыми аплодисментами помогли и воодушевили участников....
Сегодня в зале АГЭУ было приподнятое настроение и праздничная атмосфера. По инициативе студенческого совета АГЭУ в рамках проведенных мероприятий спортивно-культурного фестиваля "Студенческая осень 2012", началось межфакультетское первенство КВН-ов (клуба веселых и находчивых). Зал бурными аплодисментами встретил...
Торжественное открытие фестиваля (фотографии)
Сегодня в спортивном зале АГЭУ в праздничной обстановке состоялась церемония торжественного открытия спортивно-культурного фестиваля “Студенческая осень-2012” с участием ректора АГЭУ Корюна Атояна, проректоров, деканов факультетов, председателя студенческого совета Севака Хачатряна, преподавателей, и студентов.Под...