Ստուգվում է «Էրազմուս+»-ի դիմորդների լեզվիմացությունը. անգլերենի հերթական քննությունն այսօր էր
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում «Էրազմուս+» միջազգային կրթական ծրագրի պատասխանատու արտաքին կապերի բաժինը ծրագրի դիմորդներին անգլերենի քննություն հանձնելու հնարավորություն է ընձեռում. անգլերենի իմացությունը հավաստող փաստաթուղթ (օրինակ՝ TOEFL, IELTS) չունեցող ուսանողները կարող են դիմել պատասխանատու բաժնին և քննությունը հանձնել հենց համալսարանում: Ուշադրություն. այս քննության արդյունքն անցողիկ է միայն «Էրազմուս+»-ի համար:
Լեզվիմացության հերթական ստուգատեսն այսօր էր, գրանցվել էր 65 դիմորդ: Քննությանը մասնակցելու իրավունք ստացան միայն նախապես գրանցվածները:
Արտաքին կապերի բաժնի պետ Վարդ Ղուկասյանը նշեց, որ ի տարբերություն նախորդների, այս քննության մասնակիցների թիվն աննախադեպ է, ծրագրի նկատմամբ հետաքրքրությունն աճում է:
Դիմորդները քննություն են հանձնում այս ուստարվա 2-րդ կիսամյակում արտերկրի բուհերում ուսումնառելու համար:
Տեղեկացնենք, որ վաղը արտաքին կապերի բաժնի աշխատակիցները քննություն կանցկացնեն Եղեգնաձորում՝ մասնաճյուղի դիմորդների համար:
Մրցույթի մասնակիցներին մաղթում ենք հաջողություն:
«Էրազմուս+»-ին վերաբերող հայտարարություններին կարող եք հետևել ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքի «Միջազգային ծրագրեր» խորագրի ներքո:

Проверка знаний английского языка для заявителей “Эразмус+:” сегодня состоялось очередное испытание
Координатор международной программы “Эразмус+” в АГЭУ, отдел внешних связей предоставляет возможность заявителям сдать экзамен английского языка: студенты, у которых нет документа, удостоверяющего знание английского языка (например TOEFL, IELTS) могут обращаться в отдел и сдать экзамен в университете.
Очередной смотр знаний по английкому языку состоялся сегодня, всего было зарегистрировано 65заявителей. Право принять участие в экзамене имели только зарегистрированные участники.
Начальник отдела внешних связей Вард Гукасянм отметила, что в отличие от предыдущих, количество участников испытания является беспрецендентным: интерес к программе возрастает.
Заявители сдают экзамен для обучения во втором семестре учебного года в иностранном вузе.
Сообщим, что завтра сотрудники отдела внешних связей проведут экзамен в Егегнадзоре, для заявиелей филиала.
Участникам конкурса желаем удачи!
За новыми объявлениями программы «Эразмус +» можете следить на официальном сайте АГЭУ под заголовком «Международные программы».