Ուղեցույց՝ ՀՊՏՀ դիմորդներին
Սիրելի դիմորդներ, լույս է տեսել ՀՊՏՀ այս տարվա դիմորդներին ուղղված ուղեցույցը: Այն համառոտ ներկայացնում է մեր համալսարանը, 2018-2019 ուսումնական տարվա բաալավրիատի մասնագիտությունները, շնորհվող որակավորումները, ընդունելության քննությունները, բակալավարիատի տեղերն ու վարձաչափերը, անհրաժեշտ փաստաթղթերն ու դիմելու...
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում «Էրազմուս+» միջազգային կրթական ծրագրի պատասխանատու արտաքին կապերի բաժինը ծրագրի դիմորդներին անգլերենի քննություն հանձնելու հնարավորություն է ընձեռում. անգլերենի իմացությունը հավաստող փաստաթուղթ (օրինակ՝ TOEFL, IELTS) չունեցող ուսանողները կարող են դիմել պատասխանատու...
ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնից հայտնում են, որ «Էրասմուս+» ծրագրի դիմորդների հերթական խմբի համար Հայաստանում բրիտանական բիզնես դպրոցում այսօր կազմակերպվել է անգլերենի ստուգման  քննություն: Այն ուսանողները, ովքեր հաջողությամբ կհանձնեն քննության գրավոր փուլը, ս.թ. նոյեմբերի 30-ին կմասնակցեն հարցազրույցի,...

Руководство для абитуриентов
Дорогие абитуриенты! Вышло в свет руководство для абитуриентов АГЭУ. Оно кратко представляет наш университет, специальности бакалавриата в 2018-2019 учебном году, присуждаемые квалификации, вступительные экзамены, места и размеры платы за обучение в бакалавриате, необходимые документы и сроки подачи заявок, льготы...
Координатор международной программы “Эразмус+” в АГЭУ, отдел внешних связей предоставляет возможность заявителям сдать экзамен английского языка: студенты, у которых нет документа, удостоверяющего знание английского языка (например TOEFL, IELTS) могут обращаться в отдел и сдать экзамен в университете. Очередной...
Отдел внешних связей АГЭУ информирует, что сегодня в Британской бизнес-школе в Армении для заявителей программы “Эрасмус +” был организован экзамен по английскому языку. Студенты, успешно сдавшие письменный экзамен, 30 ноября сего года  примут участие в собеседовании, которое проведет представитель университета...