«Ուսանողական աշուն-2012» մարզամշակութային փառատոնի շրջանակներում այսօր տեղի ունեցավ սեղանի թենիսի միջֆակուլտետային առաջնությունը: ՀՊՏՀ բոլոր ֆակուլտետների սեղանի թենիսի հավաքականներին մրցաշարի կանոններին ծանոթացնելուց հետո, գլխավոր մրցավար, ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության ամբիոնի դասախոս Էդուարդ Ամիրխանյանը ֆակուլտետային թիմերին հրահանգեց սկսել խաղը: Մրցաշարը հաջողությամբ մեկնարկեցին տնտեսության կարգավորման և ՄՏՀ (միջազգային տնտեսական հարաբերություններ) ֆակուլտետի սեղանի թենիսիստները` հենց սկզբից աչքի ընկնելով գեղեցիկ ու դիտարժան խաղով: Վերջիններս դրսևորեցին անկոտրում կամք, հաղթանակի հասնելու մեծ ձգտում: Պատահական չէ, որ վերոնշյալ ֆակուլտետի ուսանողները գրանցեցին միմիայն հաղթանակներ` պարտության մատնելով բոլոր մրցակիցներին: Հենց նրանք էլ` տնտեսության կարգավորման և ՄՏՀ ֆակուլտետի ուսանողներ Վարազդատ Բարսեղյանը, («Մակրոտնտեսագիտություն», 3-րդ կուրս), Տիգրան Շիրվանյանը («Տնտեսագիտության տեսություն», 1-ին կուրս), Շողեր Անտոնյանը («Միջազգային տնտեսական հարաբերություններ», 4-րդ կուրս) նվաճեցին առաջնության չեմպիոնի կոչումը: 2-րդ տեղը զբաղեցրին ֆինանսական, 3-րդը` կառավարման ֆակուլտետների ուսանողները:
ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ մրցաշարի ավարտից հետո հանդիսատեսի ու մասնակիցների համար սեղանի թենիսի յուրօրինակ վարպետաց դաս անցկացրին Հայաստանի նախկին բազմակի չեմպիոն, սպորտի վարպետ Ալեքսանդր Դիարյանը և Հայաստանի գործող չեմպիոն, սպորտի վարպետ, ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության ամբիոնի ուսումնական վարպետ Մեսրոպ Ղուկասյանը: Նրանց ցուցադրական խաղը մեծ բավականություն պատճառեց հանդիսատեսին:
«Տպավորված եմ ուսանող թենիսիստների փայլուն խաղով: Կարծում եմ, այս մարզիկները եթե չընտրեին տնտեսագիտությունը, նրանցից շատերը առաջատար թենիսիստներ կդառնային»,-սեղանի թենիսի մրցաշարի ավարտից հետո իր տպավորությունները ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց Ալեքսանդր Դիարյանը:

Количество просмотров: 1044
Сегодня в рамках  спортивно-культурного фестиваля  “Студенческая осень -2012” состоялся межфакультетский чемпионат по настольному теннису. После ознакомления  сборных команд всех факультетов по настольному теннису правилами соревнований, главный судья, преподаватель кафедры физкультуры АГЭУ Эдуард Амирханян дал указание начать игру. Соревнования успешно начали теннисисты факультета регулирование экономики и МЭО, которые с самого начала показали красивую игру. Теннисисты показали  сильную волю, большое стремление к победе. Неслучайно, что студенты вышеназванного факультета регистрировали одни победы. Именно они завоевали звание чемпиона, студенты факультета регулирование экономики и МЭО: Вараздат Барсегян  (“Экономика”, 3-ий курс), Тигран Ширванян “Теория экономики” 1-ый  курс), Шогер Антонян (“Международные экономические отношения” 4-ый курс). Второе место заняли студенты финансового факультета, а 3-ье место – студенты факультета управления.
Сообщим также, что на соревнованиях присутствовали и поддерживали свои команды деканы: Атом Маргарян “Регулирование экономики и МЭО”, Ашот Матевосян “Бухгалтерский учет и аудит”,а также председатель студенческого совета  Севак Хачатрян, председатели факультетских студенческих советов. По инициативе  студенческого совета после соревнований для зрителей и участников провели  мастер-класс в прошлом многократный чемпион Армении, мастер спорта Александр Диарян и чемпион Армении, мастер спорта, учебный мастер кафедры физкультуры Месроп Гукасян. Их показательная игра
доставила большое удовольствие зрителям. “Впечатлен блестящей игрой студентов-теннисистов. Мне кажется, если бы эти спортсмены  не выбрали экономику, то многие из них стали бы передовыми теннисистами”, - после соревнований по настольному теннису свое мнение выразил Александр Диарян отделу информации и связей с общественностью АГЭУ.