Հոկտեմբերի 6-ին և 7-ին ՀՊՏՀ-ում տեղի են ունեցել հեռակա ուսուցմամբ բակալավրիատի ընդունելության քննություններ «Մաթեմատիկա» առարկայից: Քննական երկու օրերի ընթացքում քննություն է հանձնել 266 դիմորդ: Այս մասին ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Միքայել Թավադյանը: Վերջինս տեղեկացրեց նաև, որ «Մաթեմատիկա» առարկայից քննություն հանձնածների մեծամասնությունը չի մասնակցել միասնական քննություններին, իսկ մի մասն էլ, չբավարարվելով միասնական քննությունից ստացած գնահատականով, վերահանձնել է:
ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովի խորհրդատու Վահան Բաղդասարյանն էլ հավելեց, որ հոկտեմբերի 6-ի քննության արդյունքներն արդեն փակցված են: Վերջինս նշեց նաև, որ այսօր, մինչև ժամը 16.00-ը կհրապարակվի նաև հոկտեմբերի 7-ի քննության արդյունքները:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը 2012-2013 ուսումնական տարվա հեռակա ուսուցմամբ բակալավրիատի դիմորդների դիմում հայտերի ընդունումը սկսել էր օգոստոսի 10–ից և ավարտել սեպտեմբերի 20-ին: ՀՊՏՀ 26 մասնագիտություններին և մասնագիտացումներին հատկացված 520 տեղի համար դիմել է 527 դիմորդ: Ընդունելության քննությունները կկազմակերպվեն հոկտեմբերի 6-ին, 7-ին, 13-ին, 14-ին, 20-ին և 21-ին:

6-7 октября  в  АГЭУ  прошли  вступительные экзамены по  математике  в  бакалавриат  заочного  обучения. В течение   двух  экзаменационных  дней   экзамены  сдали  266  абитуриентов. Об  этом  сообщил  отделу  информации  и связей  с  общественностью  ответственный  секретарь  приемной  комиссии  Микаел  Тавадян. Он  сообщил  также, что  большая часть  сдавших  экзамен  по  математике  не  участвовала  в  единых  экзаменах, а другая часть, не удовлетворившись  результатом  единого  экзамена, пересдала.
Советник  приемной  комиссии  АГЭУ  Ваган  Багдасарян  добавил, что  сегодня  до  16.00   будут  опубликованы  результаты   экзамена  7 октября.
Напомним, что  прием  заявлений в  бакалавриат  заочного  обучения   в АГЭУ  на  2012-2013  учебный  год  был  с  10-го  августа  по  20-ое  сентября.
На 520 мест  26  специализаций  и  специальностей   АГЭУ  было 527 заявлений. Вступительные  экзамены  пройдут  6-го,7-го,13-го,14-го,20-го и 21-го.