ՀՊՏՀ-ն հայտարարում է հեռակա ուսուցմամբ ասպիրանտուրայի ընդունելություն
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը հայտարարում է 2019-2020 ուսումնական տարվա նպաստի ձևով ուսման վճարի փոխհատուցմամբ հեռակա ուսուցմամբ վճարովի, ինչպես նաև անվճար հիմունքներով ասպիրանտուրայի ընդունելություն: Փաստաթղթերն ընդունվում են հայտարարության հրապարակման օրից մինչև դեկտեմբերի 18-ը ներառյալ: Մանրամասներին...
ՀՊՏՀ հեռակա ասպիրանտուրայի ընդունելությունը մեկնարկել է
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը հայտարարում է 2017-2018 ուսումնական տարվա նպաստի ձևով ուսման վճարի փոխհատուցմամբ, հեռակա ուսուցմամբ (անվճար հիմունքներով) ասպիրանտուրայի ընդունելություն. մասնագիտություններին և ընդունելության փաստաթղթերի ցանկին ծանոթացեք ՀՊՏՀ գիտության և ասպիրանտուրայի բաժնի տրամադրած...
Նոյեմբերի 12-ին կսկսվեն ՀՊՏՀ հեռակա ուսուցմամբ 1-ին և 3-րդ կուրսերի դասերը
Նոյեմբերի 12-ին ՀՊՏՀ բոլոր ֆակուլտետներում կմեկնարկի հեռակա ուսուցմամբ բակալավրիատի 1-ին և 3-րդ կուրսերի ուսումնառության գործընթացը` 4 շաբաթ տևողությամբ: Ինչպես ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին տեղեկացրեցին ֆակուլտետների դեկանները, դասապրոցեսը ֆակուլտետներում կկազմակերպվի տարբեր հերթերում:...
ՀՊՏՀ հեռակա ուսուցմամբ բակալավրիատի սիրելի դիմորդնե’ր, ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Միքայել Թավադյանը ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին րոպեներ առաջ տեղեկացրեց, որ արդեն փակցված են ՀՊՏՀ հեռակա ուսուցմամբ բակալավրիատ ընդունվածների ցուցակները: Դրանց կարող եք ծանոթանալ ՀՊՏՀ ընդունող...
Սկսվել է ՀՊՏՀ հեռակա ուսուցմամբ ասպիրանտուրայի ընդունելությունը
ՀՊՏՀ ասպիրանտուրայի բաժնից տեղեկացնում են, որ սկսվել է հեռակա ուսուցմամբ ասպիրանտուրայի ընդունելությունը 2012-2013 ուսումնական տարվա համար: Հայտարարության տեքստը ներկայացնում ենք ստորև: Հ Ա Յ Տ Ա Ր Ա Ր ՈՒ Թ Յ ՈՒ Ն Վճարովի հիմունքներով հեռակա ասպիրանտուրայում ընդունելությունը կատարվում է բոլոր մասնագիտությունների...
Ավարտվել են ՀՊՏՀ հեռակա ուսուցմամբ բակալավրիատի ընդունելության քննությունները
Հոկտեմբերի 21-ին ավարտվել են ՀՊՏՀ հեռակա ուսուցմամբ բակալավրիատի ընդունելության քննությունները: ՀՊՏՀ 26 մասնագիտություններով և մասնագիտացումներով դիմած 527 դիմորդից հաջողությամբ քննությունները հանձնել և բուհ է ընդունվել 460-ը: Այս մասին ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Միքայել Թավադյանը: Վերջինս տեղեկացրեց նաև, որ ընդունվածների ցուցակները կփակցվեն մինչև հոկտեմբերի 25-ը: Հիշեցնենք, որ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը...
Հոկտեմբերի 20-ին և 21-ին ՀՊՏՀ-ում տեղի են կունենա հեռակա ուսուցմամբ բակալավրիատի ընդունելության վերջին քննությունը «Օտար լեզու» առարկայից: Քննական երկու օրերի ընթացքում քննություն կհանձնի 450 դիմորդ: Այս մասին ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Միքայել Թավադյանը: Վերջինս տեղեկացրեց նաև, որ քննության առաջին օրը 106 հոգի քննություն կհանձնի «Անգլերեն» առարկայից, 14-ը` «Ռուսերեն»-ից, 7-ը`«Գերմաներեն»-ից: Երկրորդ օրը 101 դիմորդ քննություն...
Հոկտեմբերի 13-ին և 14-ին հեռակա ուսուցմամբ բակալավրիատի դիմորդները քննություն կհանձնեն «Հայոց լեզու և գրականություն»-ից
Հոկտեմբերի 13-ին և 14-ին ՀՊՏՀ-ում կանցկացվեն հեռակա ուսուցմամբ բակալավրիատի ընդունելության քննություններ «Հայոց լեզու և գրականություն» առարկայից: Երկու օրերի ընթացքում քննություններին կմասնակցի շուրջ 190 դիմորդ: Այս մասին ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու...

Армянский государственный экономический университет объявляет прием в заочную аспирантуру (на бесплатной основе) на 2017-2018 учебный год. Со специальностями и списком документов приема ознакомьтесь в документе, представленном отделом науки и аспирантуры АГЭУ. Отдел информации и связей с общественностью ...
12-ого ноября в АГЭУ начнутся занятия 1-3 курсов заочного обучения
12-ого ноября на всех факультетах начнется учебный процесс бакалавриата 1-3 курсов заочного обучения, который продлится 4 недели. Как сообщили отделу информации и связей с общественностью АГЭУ деканы факультетов, учебный процесс на факультетах организуется в разные смены. Таким образом, на факультетах регулирования...
Дорогие абитуриенты бакалавриата заочного обучения АГЭУ, ответственный секретарь приемной комиссии АГЭУ Микаел Тавадян минитами раньше сообщил оделу информации и связей с общественностью, что уже прикреплены списки поступивших в бакалавриат заочного обучения. Со списками можете ознакомиться у входа в АГЭУ.Напомним,...
Начался прием в аспирантуру заочного обучения АГЭУ
Из отдела аспирантуры сообщают, что уже начался прием в аспирантуру заочного обучения АГЭУ на 2012-2013 учебный год.Текст об’явления представляем ниже:О Б’ Я В Л Е Н И ЕНа платной основе проводится прием в аспирантуру заочного обучения по всем специальностям, без ограничений.Прием документов до 31 октября...
Закончились вступительные экзамены в бакалавриат заочного обучения АГЭУ
21 октября закончились вступительные экзамены в бакалавриат заочного обучения АГЭУ. По 26 специальностям и специализациям заявление подали 537 абитуриентов,но сдали экзамены удачно и поступили 460. Об этом сообщил отделу информации и связей с общественностью ответственный секретарь приемной комиссии АГЭУ Микаел Тавадян. Он сообщил также, что списки повесят до 25-ого октября. Напомним, что прием заявлений в бакалавриат заочного обучения на 2012-2013 учебный год начался 10августа и закончился 20-ого...
20 и 21 октября в АГЭУсостоится последний приемный экзамен в бакалавриат заочного обучения по предмету «Иностранный языкւ» . В течение двух дней экзамен сдадут 450 абитуриентов.Об этом сообщил отделу информации и связей с общественностью ответственный секретарь приемной комиссии Микаел Тавадян. Он сообщил также,что в первый день экзамен сдадут по английскому языку 106 человек, по русскому языку -14, по немецкому языку - 7. Во второй день сдадут экзамен по английскому языку 101, по русскому языку...
13 и 14 октября абитуриенты сдадут экзамен «Армянский язык и литература» в бакалавриат заочного обучения
В АГЭУ 13-ого и 14-ого октября пройдут вступительные экзамены по предмету «Армянский язык и литература» в бакалавриат заочного обучения. В течение двух дней на экзаменах будут участвовать около 190 абитуриентов. Об этом сообщил отделу информации и связей с общественностью АГЭУ ответственный секретарь приемной...