Դիտումների քանակ՝ 972
Այսօր, ժամը 10. 00-ին ՀՊՏՀ բոլոր ֆակուլտետներում սկսվեցին ՀՊՏՀ հեռակա ուսուցմամբ մագիստրատուրայի 18 մասնագիտություններով և մասնագիտացումներով դիմած դիմորդների շեմային քննությունները: Դրանք անցկացնում են համապատասխան մասնագիտական ամբիոնների կողմից ձևավորված քննական հանձնաժողովները` բանավոր քննակարգով: Քննական յուրաքանչյուր հարցաթերթիկ պարունակում է մասնագիտական 3 տեսական հարց: Հանձնաժողովները ղեկավարում են ամբիոնների վարիչները, հանձնաժողովի կազմում են ամբիոնների դասախոսները:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը օգոստոսի 10-ից մինչև սեպտեմբերի 25-ը հայտարարել էր 2012-2013 ուսումնական տարվա հեռակա ուսուցմամբ մագիստրատուրայի ընդունելություն և սկսել դիմում հայտերի ընդունումը: Հեռակա ուսուցմամբ մագիստրատուրայի 18 մասնագիտություններին և մասնագիտացումներին հատկացված 330 տեղի համար դիմել է 507 դիմորդ:

Сегодня в 10.00, на всех факультетах АГЭУ начались вступительные экзамены на заочную магистратуру АГЭУ по 18 специальностям и специализациям. Они будут проведены комиссиями, сформированными соответсвующими кафедрами, в усном порядке.
Каждый экзаменационный билет содержит 3 теоретических вопроса. Комиссии руководят заведующие соответствующих кафедр, в составе комисиии преподаватели кафедр.
Напомним, что Армянский государственный экономический университет обьявил прием документов на заочную магистратуру 2012-2013 учебного года с 10 августа по 25 сентября. По 18 специальностям и специализациям на 330 мест подали документы 507 человек.