ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի շնորհավորանքի խոսքը նոր՝ 2012-2013 ուսումնական տարվա մեկնարկի կապակցությամբ
Դիտումների քանակ՝ 881
ՀՊՏՀ ռեկտոր, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը նոր՝ 2012-2013 ուսումնական տարվա մեկնարկի կապակցությամբ շնորհավորանքի խոսք է հղել, որը ներկայացնում ենք ստորև.
Սիրելի´ ուսանողներ, առաջին կուրսեցիներ, շնորհավորում եմ Ձեզ նոր ուսումնական տարվա մեկնարկի կապակցությամբ։ Սիրելի´առաջին կուրսեցիներ, այսօրը հատկապես հիշարժան է Ձեզ համար, ուստի ես առանձնահատուկ շնորհավորում եմ Ձեզ՝ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողներ դառնալու կապակցությամբ՝ ողջունելով Տնտեսագիտական համալսարանը նախընտրելու ձեր որոշումը։
Նոր ուսումնական տարվա սկիզբը, որը խորհրդանշում է սեպտեմբերի 1-ը՝ Գիտելիքի օրը, բեկումնային նշանակություն կարող է ունենալ ձեր հետագա գործունեության, որպես մարդ, անհատ և մասնագետ ձևավորվելու առումով։
Սիրելի´ ուսանողներ, դուք համալսարան ոտք եք դրել նոր գիտելիքներ ձեռք բերելու և լավ մասնագետ դառնալու հավակնությամբ։ Եվ դուք չե՛ք սխալվել: Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը բարձր հեղինակություն է վայելում Հայաստանի կրթական համակարգում։ Արդեն շուրջ մեկ տարի է, մեր բուհը «Մենք փոխվում ենք» կարգախոսի ներքո ընթանում է բարեփոխումների ճանապարհով, որը ներառում է բուհական կյանքի տարբեր ոլորտներ՝ սկսած բուհի հեղինակության բարձրացմանը միտված բրենդային քայլերից մինչև կրթական, ուսումնական գործընթացի տարատեսակ փոփոխություններ։
Առաջի´ն կուրսեցիներ, այս նախնական տեղեկատվությունն առավել կարևոր է ձեզ համար, քանի որ ձեր ավագ ընկերներն արդեն տեղյակ են բուհում կատարվող փոփոխություններից։
Ցանկանում եմ վստահեցնել, որ բուհի ղեկավարությունն անելու է ամեն ինչ, որպեսզի ձեր ուսումնառության տարիները լինեն բովանդակալից և հետաքրքիր։ Անշուշտ, հնարավոր է հանդիպեք նաև դժվարությունների, բայց հուսով եմ, որ ըմբռնումով կմոտենաք՝ գիտակցելով, որ ձեր հարազատ բուհը առաջընթացի և նոր վերելքներ արձանագրելու ճանապարհին է։ Առաջին օրերին դուք կծանոթանաք մեր բուհի ուսումնառության կազմակերպման գործընթացին, անցուդարձին և, կարծում եմ, հետզհետե այն ձեզ համար կդառնա հարազատ։
Իմացեք նաև, որ ես բաց եմ քննարկումների և ուսանողների դրական նախաձեռնությունների համար. դուք կարող եք անվարան ներկայացնել ձեր լավ գաղափարները՝ այդպիսով ունենալով նաև ձեր ներդրումը մեր հարազատ կրթօջախի բարեփոխումների ճանապարհին։
Սիրելի´ ուսանողներ, ևս մեկ անգամ շնորհավորում եմ ձեզ, մաղթում օգտաշատ ուսումնառություն և հիշարժան ուսանողական կյանք։

Слово ректора АГЭУ, по случаю начала нового 2012-2013 учебного года
Ректор АГЭУ, доктор экономики, профессор Корюн Атоян, по случаю начала 2012-2013 учебного года, обратился с поздравительным словом, которое и представляем ниже
Дорогие студенты, первокурсники, поздравляю Вас с началом нового учебного года. Дорогие первокурсники, сегодня для Вас знаменательный день, и поэтому поздравляю Вас особенно и приветствую Ваше решение в выборе Армянского государственного экономического университета.
Начало нового учебного года, который символизирует 1 сентября- день знаний, может иметь огромное значение в Вашей дальнейшей деятельности как человека, индивида и формировании специалиста.
Дорогие студенты, Вы переступили порог университета, с целью получить новые знания и со стремлением стать квалифицированными специалистами. И Вы не ошиблись. Армянский государственный экономический университет является авторитетным учебным заведением в образовательной системе Армении.  Уже около года наш университет с призывом “Мы меняемся” идет по пути реформирования, который включает в себе различные сферы вузовской жизни, начиная с поднятия авторитета вуза, до различных изменений в учебном процессе.
Первокурсники, данная информация более полезна для Вас, поскольку студенты старших курсов уже проинформированы, относительно изменений, осуществляемых в вузе.
Желаю заверить, что руководство вуза сделает все, чтобы годы Вашего обучения были бы интересными и содержательными. Бесспорно, возможно даже встретитесь с трудностями, однако надеюсь, что подойдете к вопросу с пониманием, осознавая, что Ваш вуз на пути нововведений и достижения новых высот. В первые дни Вы ознакомитесь с организацией учебного процесса в нашем вузе, и надеюсь, что постепенно он станет для Вас родным.
Знайте, что я открыт для дискуссий и положительных инициатив, и Вы несомненно сможете представить свои хорошие идеи, таким образом, имея свой вклад на пути благоустройства нашего вуза.
Дорогие студенты, еще раз поздравляю Вас, желаю результативного обучения и незабываемых лет студенческой жизни.