ՀՊՏՀ-ում լուծարքային շրջանն ավարտական փուլում է
ՀՊՏՀ-ում լուծարքային շրջանն ավարտական փուլում է: Այսօր՝ լուծարքների վերջին օրը, լուծարքներին մասնակցում են ամփոփիչ քննաշրջանի ընթացքում «անբավարար» գնահատականներ ստացած և հուլիսի 6-ին ոչ աշխատանքային օր լինելու պատճառով քննությունները չվերահանձնած ուսուցման բոլոր ձևերի (առկա և հեռակա բակալավրիատ, առկա և հեռակա մագիստրատուրա) ուսանողները: Ինչպես ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին տեղեկացրեցին ուսումնակազմակերպական բաժնից` քննությունները վերահանձնող ուսանողների համար ստեղծվել են բոլոր պայմանները` իրենց գիտելիքները հանգիստ, անկաշկանդ դրսևորելու համար:
Քննական այս օրով ՀՊՏՀ-ում կամփոփվի առաջին լուծարքային շրջանը: ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը բոլոր ուսանողներին մաղթում է ակտիվ հանգիստ և ամառային անմոռաց հիշողություններ:
Հիշեցնենք` ՀՊՏՀ-ում լուծարքային շրջանը մեկնարկել էր հուլիսի 2-ին և ավարտվեց հուլիսի 10-ին: Նշենք նաև, որ համաձայն ՀՀ ԿԳ նախարարի հաստատած ՀՀ բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում ուսանողների հեռացման (ազատման) և վերականգնման կարգի` 2-րդ լուծարքները պետք է կազմակերպվեն սեպտեմբերի առաջին երեք շաբաթների ընթացքում:

Количество просмотров: 738
Период ликвидов в АГЭУ в завершающем этапе. Сегодня в последний день пересдач, в ликвидах принимают участие студенты, получившие оценку “неудовлетворительно” и экзамены которых были назначены на 6 июля –нерабочий день. Как сообщили отделу информации и связей с общественностью из учебно-методического отдела, для студентов, пересдающих экзамены созданы все условия для того, чтобы в спокойной атмоцфере могли проявить свои знания.
Сегодняшним экзаменационным днем будет завершена первый этап пересдач. Отдел информации и связей с общественностью желает всем студентам активного отдыха и незабываемых летних впечатлений.
Напомним, что период пересдач в АГЭУ был начат 2 июля и завершен 10 июля. Отметим, что согласно порядку, утвержденному министром образования и науки РА- второй период ликвидов должен быть организован на протяжении первых трех недель сентября. В АГЭУ 2-ой ликвид будет организован с 10-17 сентября.