Lուծարքային շրջանն ընթանում է բնականոն հունով
ՀՊՏՀ-ում այսօր լուծարքային շրջանի վերջին օրն է: Այս օրերին առկա և հեռակա ուսուցմամբ բակալավրիատի, առկա և հեռակա ուսուցմամբ մագիստրատուրայի այն ուսանողները, ովքեր ամփոփիչ քննաշրջանի ընթացքում «անբավարար» գնահատականներ են ստացել, հնարավորություն ունեցան շտկելու դրանք: Անհաջողություններ գրանցած ուսանողները վերահանձնեցին քննությունները ` համակարգչային թեստային, թեստային և գրավոր եղանակով: Ինչպես ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերին բաժնին տեղեկացրեց ուսումնամեթոդական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը` լուծարքային շրջանի ընթացքում մինչ այսօր արտառոց դեպքեր, խանգարող հանգամանքներ չեն գրանցվել, և ուսանողները հանգիստ պայմաններում հանձնել են քննությունները:
Հիշեցնենք, որ ՀՊՏՀ-ում լուծարքային շրջանը մեկնարկել է հուլիսի 2-ին և կավարտվի այսօր` հուլիսի 10-ին: Վաղը` հուլիսի 11-ին քննություններ կհանձնեն հուլիսի 6-ին ոչ աշխատանքային լինելու պատճառով այդ օրը քննություններ չհանձնած ուսանողները: Նշենք նաև, որ համաձայն ՀՀ ԿԳ նախարարի հաստատած ՀՀ բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում ուսանողների հեռացման (ազատման) և վերականգնման կարգի` 2-րդ լուծարքները պետք է կազմակերպվեն սեպտեմբերի առաջին երեք շաբաթների ընթացքում: ՀՊՏՀ-ում 2-րդ լուծարքները կկազմակերպվեն սեպտեմբերի 10-17-ը:

Сегодня в АГЭУ последний день ликвидов. На этих днях те студенты очного и заочного бакалавриата, очной и заочной магистратуры, которые получили оценку “неудовлетворительно” на протяжении экзаменационной сессии, получили возможность пересдачи.
Студенты, неудачно сдавшие экзамены пересдали их, через компьютерное тестирование, тестирование, письменно. Как сообщил проректор по учебно-методическим работам АГЭУ Мирдат Арутюнян отделу информации и связей с общественностью- на протяжении периода пересдач чрезвычайных происшествий не зарегистрировано, студенты в спокойных условиях сдали свои экзамены.
Напомним, что в АГЭУ период пересдач начался со 2 июля и будет завершен 10 июля. Завтра 11 июля экзамены будут сдавать студенты, чьи экзамены были назначены на 6 июля- нерабочий день. Отметим, что согласно порядку, утвержденному министром образования и науки РА- второй период ликвидов должен быть организован на протяжении первых трех недель сентября. В АГЭУ 2-ой ликвид будет организован с 10-17 сентября.