Դիտումների քանակ՝ 768
Լույս է տեսել «Բանբեր Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի» հանդեսի հերթական համարը: «Տնտեսագիտության տեսություն» խորագրի ներքո հանդես են գալիս Ատոմ Վարդանյանը` «Հայազգի նշանավոր տնտեսագետը», Արմեն Ալչյանը`«Անորոշությունը, էվոլյուցիան և տնտեսագիտության տեսությունը»  և Վարդան Վլասյանը` «Էլեկտրոնային առևտրի հարկման հիմնախնդիրները» հրապարակումներով:  Գույքի կառավարման հիմնախնդիրներին է անդրադառնում Արտաշես Թառլամազյանը («Հայաստանի Հանրապետության գույքի գնահատման գործընթացի կանոնակարգման հարցի շուրջ»): Մարքեթինգի խնդիրներն են վերլուծում Արարատ Զաքարյանը և Արմեն Գրիգորյանը՝ «Մարքեթինգը և մենք. հնարավո՞ր է շրջանցել մարքեթինգը» հրապարակման մեջ: Կառավարման հարցերն են արծարծում Վալերի Միրզոյանը («Կառավարման արդյունավետություն և արդյունավետ կառավարում») և Վահան Դիլանյանը («Պետական կառավարման ոլորտում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կիրառման միջազգային և հայրենական փորձը»):
Բանկային գործի հիմնախնդիրների մասին է Տիգրան Խաչատրյանի` «Առևտրային բանկերը որպես արժեթղթերի շուկայի  ինստիտուցիոնալ մասնակիցներ» հոդվածը: Վարչատարածքային բաժանման հիմնահարցերն են քննարկվում Սերգեյ Մելքումյանի հոդվածում («Վարչատարածքային բաժանումը պահանջում է գիտականորեն հիմնավորված սկզբունքներ»): Ազատ տնտեսական գոտիների խնդիրների մասին է Ատոմ Մարգարյանի և Հասմիկ Ջուհարյանի ուսումնասիրությունը («Ազատ տնտեսական գոտիների զարգացման հիմնախնդիրները Հայաստանի Հանրապետությունում»): Տնտեսագիտական մտքի պատմություն խորագիրն այս անգամ ներկայացվում է Վարդան Աթոյանի` «Գարեգին Նժդեհի դիտարկումները տնտեսագիտության և հայության տնտեսական կյանքի կազմակերպման վերաբերյալ» հոդվածով:   Գիտական ուշագրավ խոսք են մատուցում  «Ապրանքագիտություն»,  «Աշխարհաքաղաքականություն», «Երկրաշարժագիտություն»  և մյուս  խորագրերը:
Տեղեկացնենք, որ  «Բանբեր Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի» գիտական հանդեսին վաղվանից կարող եք ծանոթանալ նաև էլեկտրոնային տարբերակով  ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքի (asue.am) «Մեդիա» ենթաբաժնի «Բանբեր ՀՊՏՀ» Էջում:

Вышел в свет очередной номер научного журнала “Банбер Армянского государственного экономического университета”. В разделе “теория экономики” нашли свое место публикации Атома Варданяна “Выдающийся экономист армянского народа”, Армена Алчяна “Неопределенность, эволюция и экономическая теория” и Вардана Варданяна “Проблемы налогообложения электронной коммерции”. Вопросам управления имуществом обращается Арташес Тарламазян("К вопросу о регулировании процесса оценки имущества РА"). Вопросы маркетинга аналилизируют Арарат Закарян и Армен Григорян в публикации “Маркетинг и мы, возможно ли обойтись без маркетинга?”. Вопросы управления освещают Валерий Мирзоян (“Эффективность управления и эффективное управление”) и Ваган Диланян (“Национальный и международный опыт применения информационных технологий в сфере государственного управления”).
Основным вопросам банковского дела посвящена статья Тиграна Хачатряна “Коммерческие банки как институциональный участник рынка ценных бумаг”. Основные вопросы административного деления обсуждаются в статье Сергея Мелкумяна (“Административно-территориальное деление требует научно-обоснованные принципы”). О свободных экономических зонах исследования Атома Маргаряна и Асмик Джугарян. В разделе история экономической мысли в этот раз представлена статья Вардана Атояна “Наблюдения Гарегина Нжде относительно и организации экономической жизни Армении ”. В разделах “Товароведение”, “Геополитика”,”Сейсмология” и других представлены также и другие научно-познавательные статьи.
Сообщаем, что “Банбер АГЭУ” с завтрашнего дна яв электронном варианте будет представлен в подразделе “Банбер АГЭУ” раздела “Медиа” на официальном сайте Армянского государственного экономического университета (asue.am).