Ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը Լևոն Խչեյանին հանձնեց ՀՊՏՀ ոսկե հուշամեդալը
ՀՊՏՀ ռեկտորատի այսօրվա նիստը սկսվեց ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի բնորոշմամբ՝ հաճելի առաքելությամբ։ Բուհի ղեկավարը տնտեսագիտության տեսության ամբիոնի դոցենտ, տնտեսագիտության թեկնածու Լևոն Խչեյանին հանձնեց հունիսի 20–ի գիտխորհրդի նիստում հայտարարված պարգևը։
Հիշեցնենք, որ գիտական խորհրդի նիստում ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը հայտարարել էր, որ տնտեսության զարգացման և տնտեսագիտական կադրերի պատրաստման գործում ունեցած նշանակալի ավանդի համար Լևոն Խչեյանը պարգևատրվում է ՀՊՏՀ ոսկե հուշամեդալով։ Վերջինս, սակայն, առողջական խնդիրների պատճառով չէր կարողացել ներկայանալ գիտխորհրդի նիստին, ինչի պատճառով ռեկտորն այսօր հանձնեց պարգևը։
«Պարոն Խչեյանը բուհի ստեղծման օրվանից աշխատել է այստեղ և մեծ ներդրում ունի տնտեսագիտական կադրերի պատրաստման գործում»,– հուշամեդալը հանձնելուց առաջ իր խոսքում նշեց ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը՝ շնորհակալություն հայտնելով Լևոն Խչեյանին բուհի զարգացման գործում ներդրած ավանդի համար, ինչպես նաև շնորհավորելով հուշամեդալին արժանանալու կապակցությամբ։
Պատասխան շնորհակալական խոսքում Լևոն Խչեյանը նշեց, որ ինքն իր կյանքում շատ պարգևների է արժանացել ու չբացառեց, որ դեռ նորերն էլ կլինեն։ «Բայց այս պարգևը ինձ համար ամենաթանկն է, որովհետև ես ամբողջ կյանքս անցկացրել եմ այս բուհում»,– ասաց Լևոն Խչեյանը՝ շնորհակալություն հայտնելով Կորյուն Աթոյանին։

Сегодняшнее заседание ректората АГЭУ началось с приятной миссии ректора АГЭУ Корюна Атояна. Руководитель вуза вручил доценту кафедры экономической теории, кандидату экономикиЛевону Хчеяну, обьявленную назаседании ученого совета награду.
Напомним, что на заседании ученого совета ректор Корюн Атоян обьявил, что за развитие экономики и за вклад в подготовке экономических кадров Левон Хчеян хаграждается золотой медалью АГЭУ. Последний, однако, по в связи с проблемами со здоровьем не смог присутствовать на заседании ученого совета, по этой причине ректор сегодня вручил награду.
“Господин Хчеян работалв вузе со дня создания и иомеет большой вклад в деле подготовки кадров”-при вучении памятной медали  в своем слове отметил ректор АГЭУ Корюн Атоян, поблагодарив Левона Хчеяна за вклад в развитии вуза, поздравил по поводу получения награды.
В ответном словеЛевон Хчеян отметил, что за свою жизнь был удостоен многих наград и не исключил, что будут и новые. “Однако данная награда для меня самая дорогая, поскольку я всю жизнь провел в этом вузе”-сказал Левон Хчеян выразив благодарность Корюну Атояну.