Այսօր մեր բուհում մեկնարկեց ամփոփիչ քննաշրջանը, որի ընթացքում ստուգարքներ ու քննություններ կհանձնեն առկա և հեռակա ուսուցմամբ բակալավրիատի, առկա և հեռակա մագիստրատուրայի ուսանողները: Ամփոփիչ քննաշրջանի կազմակերպական հարցերով զբաղվող ՀՊՏՀ ուսումնաօժանդակ բոլոր օղակներն ամեն ինչ արել են, որպեսզի այն ընթանա առանց միջադեպերի. պատրաստ է քննաշրջանի հերթապահության հստակ ժամանակացույցը, վերանայվել է թեստային համակարգչային քննություններով առարկաների թեստային բազան, սահմանվել է հերթապահություն:
«Երեկ ողջ օրը ուսումնակազմակերպական և ուսումնամեթոդական բաժինների ղեկավարների մասնակցությամբ օպերատիվ խորհրդակցություններ ենք անցկացրել ՀՊՏՀ բոլոր ֆակուլտետներում, որոնց ընթացքում քննարկվել և լուծում են ստացել ամփոփիչ քննաշրջանի կազմակերպական հարցերը: ՀՊՏՀ ֆակուլտետները պատրաստ են կազմակերպված ձևով անցկացնելու քննաշրջանը», - ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին տեղեկացրեց ուսումակազմակերպական աշխատանքերի գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը և հավելեց, որ բուհն այս օրերին աշխատելու է ողջ ծանրաբեռնվածությամբ:
Միայն այսօր առկա ուսուցմամբ բակալավրիատում կանցկացվի 53, հեռակա ուսուցմամբ բակալավրիատում` 26, առկա ուսուցմամբ մագիստրատուրայում 33 քննություններ և ստուգարքներ: Պրոռեկտորը հույս հայտնեց, որ ՀՊՏՀ ուսանողները լավ են նախապատրաստվել քննաշրջանին և հաջողությամբ կհանձնեն բոլոր քննությունները:

Количество просмотров: 851
Сегодня в нашем университете началась экзаменационная сессия, на которой зачеты и экзамены будут сдавать студенты очного и заочного бакалавриата, а также студенты очной и заочной магистратуры. Все структуры, занимающиеся организацией и проведением экзаменационной сессии сделали все, чтобы сессия прошла по соответствующему графику, были пересмотрены тестовые базы предметов компьпютерных тестовых экзаменов, установлены дежурства.
“Вчера целый день были проведены совещания на всех факультетах АГЭУ при участии руководителей учебноорганизационных и учебнометодических отделов, на который были обсуждены и получены решения на все вопросы организации и проведения экзаменационной сессии”- отделу информации и связей с общественностьюзаявил проректор по учебно-опганизационным работам Мирдат Арытюнян и добавил, что вуз на этих днях будет работать при полной нагрузке.
Только сегодня будет проведено 53 экзамена и зачета на очном бакалавриате, 26 на заочном, 33 на очной магистратуре.
Проректор выразил надежду, что студенты АГЭУ хорошо подготовлены к экзаменационной сессии и с успехом сдадут все.