ՀՊՏՀ-ում վաղը ժամը 12. 00-ին տեղի կունենա հանդիպում Լոնդոնի Րիջընթ Քոլեջի տնօրեն Սթիվ Ֆիլիպսի հետ, որի ընթացքում կներկայացվի 2012թ. ամառային դպրոցի ծրագիրը և ՀՊՏՀ հետ հետագա համագործակցության հնարավորությունները:
Լոնդոնի Րիջընթ Քոլեջի 2012 թվականի ամառային դպրոցը 16-21 տարեկաններին առաջարկում է անգլերենի բարձրակարգ դասընթացներ` համակցված մի շարք մշակութային և ժամանցային միջոցառումներով: Ծրագրի մասնակիցները 25 այլ երկրներից ժամանած ուսանողների հետ համատեղ կուսանեն Րիջընթ Քոլեջում և կբնակվեն այս ուսումնական հաստատության տարածքում գտնվող Րեյդ Հոլում: Ուսանողները հնարավորություն կունենան օգտվելու գրադարանից, անլար ինտենետից, ժամանակակից մարզասրահից, մինի ֆուտբոլից, թենիսի կորտերից և այլ հնարավորություններից: Անգլերենի ուսուցման ծրագիրը նպաստում է գրավոր և բանավոր խոսքի զարգացմանը և անգլերենի իմացության ընդհանուր մակարդակի բարձրացմանը: Ծրագրին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է ունենալ անգլերենի իմացության որոշակի մակարդակ, որը ստուգվում է թեստի միջոցով:
Անգլերենի ուսուցմանը կհատկացվի 15 դասաժամ, ծրագրի ավարտին ուսանողներին կտրվի վկայական: Դասընթացները կանցկացվեն օրվա առաջին կեսին, ինչը հնարավորություն կընձեռի ցերեկը և երեկոյան այցելել քաղաքի տեսարժան վայրերը:
Ծրագիրը կմեկնարկի երկու փուլով` հուլիսի 15-ին և հուլիսի 29-ին, կավարտվի համապատասխանաբար հուլիսի 28-ին և օգոստոսի 11-ին:

Завтра в12.00 в АГЭУ состоится встрча с директором Риджент Колледж Лондона Стивом Филипсом, на которой будет представлена программа летней школы 2012 года и возможности сотрудничества в будущем.
Летняя школа 2012 года Риджент КолледжаЛондона предлагает высококлассные курсы английского дла 16-21 летних, которые будут сопровождаться рядом развлекательных и культурных мероприятий.
Участники программы вместе с молодежью из 25 стран мира будут обучаться Риджент Колледже и жить в Рейд Холле. Студенты будут иометь возможность пользоваться библиотекой, интернетом, современным спортзалом, мини футболом, теннисными кортами и другими возможностями.Программа обучения английским способствует развитию усной и письменной речи и повышению уровня знания английского. Для участия в программе необходим определенный уровень знания английского, который проверятся тестированием. Обучение английским языком будет проходить в 15 часов, по завершении программы будет выдан сертификат. Курсы будут проходить в первой половине дня, что даст возможность днем и вечером посещать достопримечательности.
Программа будет проходить в два этапа 15 июля и 29 июля, будет завершена сьоответственно 28 июля и 11 августа.