Անգլերենի դասընթացներին մասնակից ՀՊՏՀ դասախոսները ստացան հավաստագրեր
ՀՊՏՀ նիստերի սրահում այսօր տեղի ունեցավ ՀՊՏՀ նախաձեռնությամբ կազմակերպված անգլերենի դասընթացների առաջին փուլն ավարտած դասախոսների հավաստագրերի հանձնման հանդիսավոր արարողությունը, որին մասնակցեցին ՀՊՏՀ պրոռեկտորներ Գագիկ Վարդանյանը, Միհրդատ Հարությունյանը, դասախոսներ:
«Դեռևս դեկտեմբերին անցկացրեցինք անգլերենի մեկնարկային թեստավորում, որի արդյունքներով, ըստ լեզվիմացության, դասակարգվեցին ուսումնական խմբերը: Հունվարի 16-ին մեկնարկեցին կազմավորված տարբեր մակարդակների դասընթացները, որոնք ավարտվեցին մայիսի 8-ին: Այսօր հավաստագրեր ստացան դասընթացի 49-ը մասնակից»,-մեզ հետ զրույցում տեղեկացրեց դասընթացների համակարգող, Հայաստանում ամերիկյան համալսարանի դասախոս Մագդա Արզաքանյանը և հավելեց, որ գոհ են բոլոր մասնակիցներից: Նրա խոսքով` դասախոսների` անգլերեն սովորելու մեծ ձգտումը, ոգևորությունը դրական լիցքեր է հաղորդել դասընթացը վարող բոլոր ուսուցիչներին:
Դիմելով մասնակիցներին` ՀՊՏՀ գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը նշեց, որ անգլերենի իմացությունը դասախոսների առջև կբացի զարգացման ու առաջխաղացման նոր հեռանկարներ, հնարավորություն կստեղծի ներգրավվելու դասախոսների փոխանակման, համալսարանում մեկնարկող պիլոտային ծրագրերում, հետազոտական գլոբալ ցանցում, թույլ կտա արտահանելու մեր կրթությունը: «Ամենակարևորը` դուք հասկացաք, որ սովորել և գիտելիք կարելի է ձեռք բերել ցանկացած տարիքում և հաղթահարեցինք անգլերենով խոսել չկարողանալու ձեր բարդույթը»,- դիմելով մասնակիցներին` ասաց Գագիկ Վարդանյանը և տեղեկացրեց, որ դասընթացները կկրեն շարունակական բնույթ. դրանք կվերսկսվեն սեպտեմբերին: Գագիկ Վարդանյանը շնորհակալություն հայտնեց ՀՊՏՀ օտար լեզուների ամբիոնի վարիչ Սուսաննա Չալաբյանին` այս նախաձեռնության իրականացմանն օգնելու ու աջակցելու համար:
Մասնակիցներին ողջունեց և բարեմաղթանքներ հղեց նաև ՀՊՏՀ ուսումնամեթոդական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը:
Հանդիսավոր արարողության ավարտին Գագիկ Վարդանյանն ու Մագդա Արզաքանյանը մասնակիցներին հանձնեցին հավաստագրեր:

Количество просмотров: 952
Сегодня в зале заседаний состоялось мероприятие по вручению сертификатов о завершении первого этапа курсов по английскому языку для преподавателей, организованные по инициативе АГЭУ. на котором приняли участие проректоры АГЭУ Гагик Варданян, Мирдат Арутюнян, преподаватели. “Еще в декабре провели терстирование, в результате которых, в зависимости от уровня знания языка, были организованны группы по изычению английского.
С 15 января  были организованы курсы, которые были завершены 8 мая. Сегодня сертификаты получили 49 участников”- в беседе с нами сообщила координатор, преподаватель Американского университета в Армении Магда Арзаканян и добавила, что довольна всеми участниками. По ее словам, стремление преподавателей к знанию английского передало положительные эмоции преподавателям курсов.
Обращаясь к участникам, проректор по науке и внешним связям Гагик Варданян отметил, что знание английского языка откроет перед преподавателями новые возможности и перспективы,участие в программах по обмену, даст возможность экспортировать наше образование.
“Самое главное, Вы поняли, что учить и получать знания можно в любом возрасте и преодолели незнание английского языка и получили возможность общения”- обращаясь к участникам сказал Гагик Варданян и сообщил, что курсы будут носить продолжительный характер, и возобновятся в сентябре. Гагик Варданян поблагодарил заведующую кафедры иностранных языков Сусанну Чалабян за пшомощь и содействие о организации курсов.
Участниковпоприветствовал с наилудшими пожеланиями и проректор по учебнометодическим работам АГЭУ Мирдат Арутюнян. В завершении Гагик Варданян и Магда Арзаканян приняли участие во вручении сертификатов.